Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

de joi i s-a umflat genunchiul si o doare iar. am fost ieri la dr iar si cica vrea sa ii faca o internare de 2 zile ca sa ii refaca analizele in spital(cele facute la privat sunt perfecte) si sa ii faca si un rmn. eu am zis ok dar tacsu a luat foc. ca ce sa caute in spital, mai ales acum cu covidul, ca cum sa o lasam singura 2 zile in spital etc. ia-m zis de dimineata dr ca sa facem rmn in privat si cica vrea sa o vada in spital, sa fie si ea acolo, sa ii refaca si analizele, sa se ocupe bine de ea.

nu stiu ce sa fac.

Silvi, eu nu sunt medic, dar al meu a fost operat la ambii genunchi in tinerete, pe motiv de fortare la sport, gen badminton, volley.

As merge pe mana medicului, daca e bun. Si as mai incerca sa negociez cu internarea.

Ce varsta are  ?nu mai tin minte exact. Cand am operat fata, avea noua ani si am avut internare cu ea. E adevarat ca nu in romania.

 

Si as intrerupe antrenamentele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

judoka, medicul e bun atat cat se poate de bun ...adica cel mai bun din oras [:-)))]

C are 12 ani. nu exista posibilitatea de a ma interna cu ea. problema nu e ca va sta singura, a fost plecata in excursii, cantonamente. problema e ca va fi singura in spital, sa ii recolteze analiz, sa faca rmn si ce o mai fi de facut...

 

ea nu vrea sa renunte la antrenamente asa ca mai si minte ca nu o doare...chiar acum mi-a scris ca nu o mai doare asa tare si ca maine vrea sa mearga. i-am zis ca inca nu si cica vrea  la sala, macar la forta, fara alergare. 

 

multumesc tuturor pentru gandurile bune. vedem maine ce hotaram, ca astazi nu ajunge dl. sot si vreau sa vina si el la dr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, parerea mea e ca ar trebui sa faceti acum RMN-ul, ca sa aveti un diagnostic, si daca e osteocondrita, tratamentul conservator are mari sanse sa dea rezultate - dar asta inseamna menajarea articulatiei timp de cateva luni. 

multumesc!

 

am citit si eu pe net ce inseamna ca nu aveam habar. in primul rand sper sa nu fie ceva grav, o vreau sanatoasa dar ea nu accepta sa stopeze antrenamentele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

am citit si eu pe net ce inseamna ca nu aveam habar. in primul rand sper sa nu fie ceva grav, o vreau sanatoasa dar ea nu accepta sa stopeze antrenamentele. 

Vorbit  mult cu ea si explicat, e vorba numai de o pauza. Aflat exact ce are si dupa accea o sa fie mai bine. Voi decideti ca parinti deocamdata. 

 

Si fii mea imi reproseaza non stop ca nu mai face gimnastica, de unde sa i scot eu acum club in carantina ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vorbit  mult cu ea si explicat, e vorba numai de o pauza. Aflat exact ce are si dupa accea o sa fie mai bine. Voi decideti ca parinti deocamdata. 

 

Si fii mea imi reproseaza non stop ca nu mai face gimnastica, de unde sa i scot eu acum club in carantina ? 

da, tot vorbim de o luna...

 

imi pare rau ca ati intrerupt din cauza pandemiei. C nu e la un club scolar asa ca ei nu au facut pauza decat in perioada martie - mai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...