Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Antrenament segmentat inseamna sa nu soliciti zona cu probleme, de ex. in cazul atletismului nu alergi (sau faci o alergare usoara, daca poti si nu simti durere), dar faci niste exercitii de forta pt trunchi, muschii spatelui, brate, faci abdomene, exercitii pt glezne (daca problema nu e la glezna, bineinteles), ridicari pe varfuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

salutare!

 

va multumesc tuturor pentru incurajari.

Silvi, am citit ieri si azi noapte printre multele ganduri, m-am gandit ce as face in cazul tau. Sorry daca sunt un fel de Gica contra, dar eu una nu as opta pentru internare.

Bineintels, as vrea sa inteleg de ce a recomandat dr internare la spitalulul local. Ca sa te scuteasca de cheltuieli sau pentru ca face investigatii care nu pot fi facute in alta parte. Eu as opta sa fac analizele, RMN-ul fara a fi internata si as lasa internarea numai daca este un lucru serios care necesita un doctor specialitate Iar in cazul asta as merge la un spital de speiclaitate in Bucuresti sau in alt centru universitar. Pentru mine, o internare in spital este o trauma teribila, mai ales intr-un spital mic in Romania. Tot ce se intampla in spital pe langa tine ca pacient este stresant. De la proceduri, chiar si minime, luat sange,, temperatura, etc, de la stat in camera cu alti copii care pot fi mai bolnavi, de la felul in care poti fi tratata de asistente, de la faptul ca nimeni nu prea iti explica ce ti se intampla. Pentru mine ca adult este teribil, dar un copil de 12ani. Deci, eu as incerca orice altceva inainte de a ajunge la internare...Apoi daca asta e singura solutie, macar as alege un spital de specialitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc des cu mama Flaviei, imi povesteste de Alexia, imi trimite poze cu ele, desene de-ale ei.

Mi-a spus de nenumarate ori ca dupa ce o vede pe Alexia aranjata, vrea sa se duca langa Flavia  [:(] imi dau lacrimile cand vad ca spune asta..o incurajez cat pot...imi spune mereu ca ii lipseste atat de mult..off, ce greu tb sa fie pt ea ca mama.

 

Va las un desen de-al Alexiei, sa vedeti cat de talentata este  [il]

 

post-114840-0-95239700-1612948574_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall, multumesc  [flo2]  [flo2]  [flo2] 

am vazut comentarii pt app-ul gratis, acum cica e gratis doar 24 ore..si daca nu salvezi filmul in 5 minute, nu se mai poate salva...la cel pro (platesti 4 franci) la fel, nu se poate salva filmul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandra a avut test online la economie; e fara camera. Un coleg de-al ei a uitat sa inchida microfonul si i-a spus altuia ca i-a trimis rezultatul pe whatsapp  [batcap] profa a auzit si acum discuta cu ei.

 

Ea la un curs se uita la Animee. La un moment dat, intreaba profa ceva, era liniste si se auzea doar filmul ei  [zirea] profa a intrebat daca se uita careva la TV  [batcap] uitase si ea sa inchida microfonul. 

 

Sunt de groaza adolescentii astia. De fapt au intre 18 si 22 ani, asa mici nu mai sunt. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...