Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mai, eu nu sunt genul care sa-i infofolesc. Ei n-au fulare, nu poarta caciula decat cand ninge si e frig. Dar totusi, azi e exagerat de frig. -20 cu viscol...eu una am degerat cat am dat zapada si am facut miscare, nu gluma. Corina, cu pantaloni din aia a plecat, dar am vb cu el cand astepta in statie si a recunoscut ca-i e cam rece la picioare.

 

vai, eu as zice merci sa recunoasca ca ii e rece :)))

deci... se imbraca cum vor ei. Eu ma carai macar incaltaminte relativ ok sa aiba - adica chiar ii intorc in drum daca-i vad :))). Mandra era in octombrie in pantaloni scurti, tricou pe un umar si sandale. Asta mare iese la grade cu - si in adidasi. Noroc ca la noi e de obicei zloata cand e frig, deci nu risca sa isi strice minunile :)))

vara sta la 30 de grade in casa cu manusi de ski in maini. Acu nu mai gaseste nicio pereche....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, nici ai mei n-ar recumoaste. Fii-mea avea gleznele vinete dar ei nu i-a fost frig. Si a luat si cainele cu ea, desi ii spusem ca e prea frig pentru el sa il tina mult la plimbare...doar 2 ore au stat afara.
Voiam sa-i fac baie cainelui dar doarme lenisat...mi-e mila sa-l trezesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copiilor aproape niciodata nu le e frig. Majoritatea vad ca au tendinta de a se imbraca mai subtire decat e vremea. Sau la fete e moda asta cu glezne goale, adica cu sosete din acelea foarte joase.

Pe de alta parte, si eu cand eram copil eram la fel, cu replici "nu mi-e frig!" si altele de acest gen. Fara caciula pe cap, oricat era de ger/vant, ca mi se deranja parul. Nu eram nici pe departe friguroasa cum sunt acum.

Acum urasc frigul, dardai, tremur cand e frig si mai ales si vant, apoi ma doare capul, ma dor ochii, am o stare proasta dupa iesit afara, pe frig. Si chiar ma imbrac gros, cat pot, colanti, pantaloni peste, maieu, helanca, pulover, geaca, fular, caciula, manusi si orice fac, tot frig imi e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

In sfârșit am putut dormi mai mult dimineața! Eu nu sunt deloc o persoana matinala, nu pot adormi înainte de 23.30-24 și ma trezesc la ora 6.15 când lucrez dimineața de la 8 și la 5.30 când lucrez de la 7 (atunci nu ies cu W și am încă 15 min in pat :)). Sufăr enorm sa lucrez numai de dimineața, am nevoie de câte o pauza cu somn lung. Săptămâna asta am avut miercuri pauza, am lucrat de la 10 dar nu mi-a ajuns. Dorm destul de rău nopțile, cu durerea de umăr, contribuie și asta la faptul ca nu îmi fac orele necesare de somn. Dar azi...azi am dormit tun pana la 8.30, al meu a dus-o pe Silvia la grajd la ora 8 dar n-am auzit nimic. Rar mi se întâmpla :). 
 

Acum lucrez mai mult de dimineața și va trebui sa ma obișnuiesc cu ritmul asta. La job nu prea am multe sarcini, tipa care e șefa prefera sa mi le dea cu țârâita. Și mi se pare așa lent...eu vreau totul acum :)). In plus nu ma lasă sa fac niște chestii ca cică nu se fac așa cum gândesc eu. Adică sunt etape, nu e hotărârea mea și trebuie discutate, analizate, aprobate, pana se pun in practica. Cred ca cu asta îmi va fi mai greu sa ma obișnuiesc. Dar se pare ca așa trebuie...

 

Azi la noi e soare!!! Și frig :)). In sfârșit nu mai am de curățat zăpada. Dar ies la o plimbare lunga mai încolo, cu W. E atât de fericit in zăpada, nu se satura :)). Țopăie de fericire in ea când ieșim deși acum e așa mare ca aproape îl acoperă. 

Mai am in plan tacos azi. Și cam atât :). 

Sâmbăta frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, inteleg ca imi trebuie rabdare sa treaca ifosele aferente varstei. Al mic a plecat acum sa se vada in oras cu niste colegi si nu vroia caciula, ca i se strica freza  [batcap], gerul si vantul fiind acelasi ca ieri. A luat-o, da mare minune de nu o baga in buzunar. Incerc sa fiu zen!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine e frig și înnorat dar vreau sa ies la cumpărături. Vreau sa trec prin Chinatown sa văd un pic sărbătorea de Lunar New Year la comunitatea asiatica (nu e doar anul nou chinezesc ci și Tet vietnamez, Seollal coreean, Losar tibetan, etc.). Apoi am pe lista un magazin rusesc pentru icre si peste afumat (surpriza de Valentine’s pentru sot). Sper sa ajung și la Eataly ... un magazin italienesc de specialități culinare doar sa clătesc retina și evental

sa golesc portofelul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mai auzit/citit una gogonata:

 

Ceci n'est pas une pipe si traducerea: aceasta nu este o felatie. Ii drept ca pipe in argou inseamna felatie, dar in context cand se vorbeste despre statui, despre deosebirea dintre obiect si imaginea lui nici vorba de felatie. Nici macar artistica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mai auzit/citit una gogonata:

 

Ceci n'est pas une pipe si traducerea: aceasta nu este o felatie. Ii drept ca pipe in argou inseamna felatie, dar in context cand se vorbeste despre statui, despre deosebirea dintre obiect si imaginea lui nici vorba de felatie. Nici macar artistica.

 

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...