Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Rall, multumesc inca o data, am reusit sa fac filmuletul  [pup]

 

I-am pus si muzica, o melodie de-a lui Chanyeol de pe ultimul lui album  [pk] am facut de fapt mai multe, cu tema happy birthday...sunt diferite efectele, va tb sa decid pe care il va primi  [ph34r] am putut sa le fac fara sa platesc, dar am vazut ca sunt teme pe care le poti alege doar daca platesti.

Melodia am salvat-o de pe CD pe laptop, iar de acolo pe mobil..bine ca nu e mandra acasa, asa am putut sa iau CD-ul din camera ei  [:D]

I-am trimis si mamei filmuletul care imi place cel mai mult (ca efecte)...are 3min40sec tot.

 

Stiu ca o alint pe mandra, dar o data face 18 ani  [pk] albumul, moneda de aur, o cana speciala, un aranjament in forma de inimioara, din trandafiri de sapun (18 albi si unul rosu) si contul de economii (de-acolo isi plateste ce mai are de platit pt cursul din Seoul, ce are in contul ei de economii sunt bani de buzunar cand va fi acolo).

 

Roli, Marcia tot la fel a fost si inca mai este. Ea de ani buni merge iarna cu pantofi sport  [batcap] sosete nu poarta decat de-alea care nu se vad din incaltari, asta si iarna..are insa geaca pana la glezne  [:D] azi s-a imbracat cu o bluza pana la buric, sa i se vada noul piercing  [ph34r] cu pantofi sport, caciula si geaca pana la glezne...dar geaca nu o inchide, cica nu ii e frig.

Si la noi e ger, -6 care se simteau ca -16  [zirea]

 

Am fost cu fratelo la cumparaturi, dupa am facut chiftele si le-am dus si lor,  am dus si mandra la gara, am vorbit cu ai mei.

 

Suntem home alone  [:D] adica cu pisica.

 

De-abia astept sa merg maine la zapada  [pk]

 

Seara faina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am revenit după o săptămână „încărcată”. A fost fiică-mea în vacanță. Acum deja e înapoi la „locul faptei”, a dus-o taică-su. De mâine începe școala. Până la vacanța de vară e foc continuu.

 

Am citit din urmă mai pe diagonală, îmi pare că „vibe-ul” e în general de bine.

Duminică plăcută să aveți!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, nu, nu sunt afectata de avarie, locuiesc în alta zona a orașului (și am centrala termica, adică și sa fi locuit în zona afectata, nu mi-aș fi dat seama imediat ca s-a produs o avarie).

Înțeleg ca se fac eforturi s-o remedieze pana la ora 21, altfel va fi cumplit pentru bieții oameni, sa stea în frig pana mâine, dacă nu au alta sursa de încălzire la îndemână. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Joyeuse Saint Valentin tuturor, sper că ați avut o zi frumoasă.

 

La noi nimic deosebit, frig și soare, azi cel puțin a fost o zi superbä. Am ieșit un pic la săniuș în altă locație decât unde mergem de obicei. E o pădure destul de mare, cu multe trasee pentru schi de fond și plimbare cu raquettes sau fatbikes. Senin și un soare orbitor, ciripeau păsărelele a primăvară te făceau să uiți frigul mușcător. Pârtiile de săniuș mult mai mici decât la parcul nostru. Poate revenim weekendul următor cu prietenii noștri, e potrivit pentru copiii mai.mici.

 

Am vorbit cu taică-miu să văd cum se simte înainte de rapelul la vaccin, va face miercuri. Este ok. 

 

Nu am vrut nici măcar să încălzesc mâncare azi, am mâncat fast food, ba chiar și înghețată. Mai târziu desfac un roze.

 

Să văd ce mai găsesc de vizionat pe Netflix. Am început Outlander de ceva timp, ar fi fain dacă nu ar conține atâta violență. Nu știu, am ajuns la saturație. Mi am clătit ochii un pic cu documentarul Earth at night iar ieri am văzut cu fiu miu Nanny McPhee returns. Ca în majoritatea cazurilor, primul film al seriei e cel mai bun... A, și dimineață rula pe un canal TV Bridget Jones' baby. Cât de insipid mi s-a părut, și cât am râs când a apărut primul Bridget.

 

Să aveți o săptămână cu spor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața!
Am revenit la programul „normal”, sunt cam dată peste cam cu somnul și tocmai am observat ce cearcăne am.

Apropo de chestii insipide de vizionat, și ca să vă povestesc cu ce m-am mai ocupat, v-am mai spus că uneori mă străduiesc să urmăresc emisiuni sau filme la care în mod normal nu m-aș uita, ori pentru că mă plictisesc sau îmi creează vreun disconfort, nu sunt de acord cu ceea ce văd, cu mesajul etc. Este un fel de exercițiu pe care îl fac și de multe ori am rămas cu câte ceva de pe urma lui.
Ei, de ceva vreme, sub influența atâtor telenovele turcești care se difuzează la noi, m-am apucat să urmăresc și eu una, să văd și eu pentru ce se întrebuințează oamenii ăia și se pun în mișcare atâtea. Actorii din rolurile principale sunt frumoși amândoi, ea delicată, el bărbat bine și cu mușchi. Pe net vizionez, că nu am răbdare la tv și nu integral, că nu mă interesează toată acțiunea. Dacă e să mă iau după telenovela asta, aș spune că turcii vorbesc într-una singuri și ascultă pe la uși. Intrigile sunt ca de grădiniță. Dar unele scene de dragoste dintre personajele principale pentru mine fac toți banii, ca să zic așa. Totul e din gesturi și mai ales priviri, singurele manifestări ale pasiunii sunt pupături pe frunte sau obraz, și alea numai după nuntă, iar unele replici de dragoste sunt o încântare. De exemplu stăteau cei doi pe o terasă unul lângă latul, dar fără să se atingă, nu se țin nici de mână din decență, dar el nici nu are nevoie de atingerile astea, îi este de ajuns prezența ei în preajma lui și spune ceva gen „mulțumesc vântului care bate pentru că îmi aduce parfumul tău”. Iar de aici și până la a căuta să citesc poezie de dragoste de poeți turci nu a fost decât un pas :))
În entuziasmul meu, m-am lăsat încântată foarte de ideea de contopire organică fără ideea de apropiere fizică.
Ca să parafrazez unele imagini poetice, că nu pot reproduce exact: probabil sunt mai aproape de tine decât tine însuți (însăți)
Sau: te ascunzi în privirea mea, în gesturile mele și nimeni nu-și va da seama ce s-a schimbat, de faptul că tu ești acolo.
Sau: trebuie să fiu al tău pentru că nu există „eu” fără tine.
În continuare sunt setată pe poezie de dragoste din lumea islamică, dacă aveți ceva recomandări, le primesc cu drag.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...