Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc,  [flo2]

 

chestia la munca e ca vroiam sa fac un curs. Sefa mea stie si a anuntat mai departe. M am inscris ( din timp , ca nu stiam cate locuri o sa fie) si acum nu vor sa mi l platesca, pe motiv ca nu m au inscris ei ca angajator.

Am facut o parte din curs deja, daca nu vor sa platesca, il platesc eu. Eu un curs de care nu as fi avut absolut nevoie, dar e bun pt cv si cand iti cauti de lucru. 
 

Cu dentistul, e o masea care a facut abces inainte de carantena,cam acum un an jumate si pt ca e periculos puroiul asta trebuie operatie. Si dupa care vede demtistul cum e cu maseaua.

 

Dar cum ziceam, chiar n am nici un chef.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,  [flo2]

 

chestia la munca e ca vroiam sa fac un curs. Sefa mea stie si a anuntat mai departe. M am inscris ( din timp , ca nu stiam cate locuri o sa fie) si acum nu vor sa mi l platesca, pe motiv ca nu m au inscris ei ca angajator.

Am facut o parte din curs deja, daca nu vor sa platesca, il platesc eu. Eu un curs de care nu as fi avut absolut nevoie, dar e bun pt cv si cand iti cauti de lucru. 

 

Cu dentistul, e o masea care a facut abces inainte de carantena,cam acum un an jumate si pt ca e periculos puroiul asta trebuie operatie. Si dupa care vede demtistul cum e cu maseaua.

 

Dar cum ziceam, chiar n am nici un chef.

 

Maaa ce porci cu cursul. Incredibil. Sefa ta nu poate sa faca nimic??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, 

 

da porci, trebuie sa scriu un e mail, nu pot lasa asa. Sefa mea vad ca nu are f mult de spus, a fost si ea refuzata.

Ironia este ca e un curs despre cat de important e procesul de educatie, motivare, tratarea copiilor in mod egal  , adica invers decat ce fac ei cu angajatii. 
 

L. are vreo cinci videouri de urmarit la science. Si a compus un cantecel, are 20 de secunde    , l a pus si pe note.

 

o zi reusita  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

La noi merge totul conform planului.

In primul rand mijlocia e in tabara. Ar fi trebuit sa mearga anul trecut dar deh, corona. Si acum am stat cu emotii pana in ultimul moment. Saptamana trecuta au anuntat ca sunt doi copii in carantina preventiva. Posibil infectati. Nu de la clasa a 7-a si a 5-a cum sunt fetele mele. Fix intre ele, clasele 4 si 6. Ulterior au testat negativ. Mi s-a parut ca au avut mare noroc. Au si prins super vreme pana acum. Au fost deja la 2 ture cu canoe, s-au balacit in apa, unii s-au dat si pe tobogan cu apa. A mea a zis ca nu a fost la tobogan dar s-a bagat in apa la 4-5 °. Brr. Curaj pe ea.

Ieri am aflat ca e un caz si in liceul celei mari, fix anul ei. Erau oricum in scenariu rosu si de vineri nu mai fusese fizic la scoala. Azi e mers deci clar nu e cineva din clasa ei. Dar e asa suparata. Ca era un fel de competitie intre fetele mele. Care scoala are primul caz. Scoala celor mici sau liceul cele mari. Dar la cele mici s-a dovedit ca a fost alarma falsa  . A ramas cam singura scoala din oras fara cazuri. La noroc.

 

Ah, si sa o laud pe cea mare. A intrat la IB asa cum isi dorea. O sa aibe doi ani grei grei ca nu degeaba e bacalaureat international. Am avut mari emotii ca nu a primit scrisoarea acasa. In final a aflat ca au intrat colegi care aveau media sub ea. Asa ca a mers la scoala sa ceara o copie, sa semneze ca accepta locul si sa o depuna. Ca era cu termen limita. Aseara insa a primit scrisioarea in posta. Posta e supra aglomerata cu colete. Zic ei ca sunt la nivel de craciun. Din cauza zonelor inchise. Dar chiar asa sa pierzi un loc la liceu pentru o amarata de scrisoare. Chiar a stat cu emotii ca in primul rand nu stia daca a intrat, al doilea rand nu stia cum sa procedeze. A fost la posta sa intrebe dupa numele ei si nimic. Sper sa ii fie de folos experienta despre cum sa te descurci, ce optiuni ai in astfel de situatii.

 

Ce sa mai zic. Am avut un mare curent de aer cald si luni am bifat plaja pe terasa. Cea mica bataie cu baloane cu apa. Frumos. Acum ploua dar e ok asa. Vegetatia chiar are nevoie de ploaie. Deja au fost incendii de iarba prin oras.

 

Judoka, si eu mai am astfel de puncte cu infectie. Am tratat dar cred ca mai sunt pe acolo dar cel putin de 2 ani nu ma mai deranjeaza nimic. Nu zic ce caruta de bani am dat. O masea de portelan e cam 1000 €. Si eu am avut vreo 5-6. Dar mergem inainte. Dantura este foarte importanta.

Bafta cu plata cursului! Poate ai mailuri, conversatii care sa iti sustina cauza. Ca nu ai facut de capul tau.

 

Coca, ce planta ai comandat?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia,

la mine abcesul s a mai resorbit, dar se vede puroiul la radiografie si cica nu e bine sa stea asa a la long, se duce spre sinusuri si e mai nasol. De acord ca dantura e imp, trebuie sa ai noroc si de dentist bun.  care sunt perle rare si pe care i am tot schimbat din diferite circumstante (inclusiv cu mutarile)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Mik, foarte ciudat sa avem brusc 19°C in aprilie si fara vant. Pare putin pentru standardele romanesti dar la noi oricum se simt altfel gradele. A fost in toata tara asa nu doar in sud-vest. Ne-am bronzat putin si incarcat bateriile oleca. Unii s-au dus la plaja, altii mai curajosi au sarit in mare. Eh, nici chiar asa.

 

Judoka, asa este cu sinusurile. Am patit de multe ori si nu stiam de ce. La ultima radiografie mai erau cateva puncte de infectie. Parca se numesc granuloame. Dar fiind atat de mici nu merita sa le opereze. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...