Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hellou, hellou! Ca de obicei va citesc cu mare drag si sunt alaturi de voi, chiar daca scriu rar! [flor]

 

La multi ani sanatosi si plin de bucurii tuturor si mai ales celor care se sarbatoresc de Florii!

Eu ieri am fost cu al meu in drumetie, partial prin padure. Era plin de flori. Mi-am amintit de perioada aceasta cand eram copil si era plin de untisor si floarea pastelui.

La mine nimic nou, serviciu-acasa. Inca ma minunez si nu-mi vine a crede ce oameni normali am acum in jurul meu. Am mai primit un proiect, sunt printre putinii cu 2 proiecte, desi sunt ultima venita, deci zic ca e de bine.

Fii-mea vine acasa la jumatatea lui iunie, numar zilele mai ceva ca cei care au facut armata si numarau AMR. Asa de mult s-a schimbat, efectiv a inflorit!!!

As vrea sa-mi refac dormitorul, inca nu am reusit pana acum. Si daca tot ma apuc de dormitor, ma gandeam sa zugravesc baile, poate si holul si dormitorul mandrei.  [panda]  Problema e ca avem rigips, si colturile s-au mai crapat. Am vazut ca exista o banda mai subtire de lipit peste care poti zugravi direct, nu plasa care trebuie chituita. Ma bate tare gandul sa comand si sa incerc.

 

Sa aveti o duminica frumoasa, insorita si relaxanta!

 

 

PS. Ce-i cu Elkia? Parca nu a mai scris demult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, la o cafea tarzie. 

Sper ca sunteti bine. 

 

Devo ma bucur ca va place ceea ce facti si tu si fata. Foarte important. 

Si eu am inceput sa ma gandesc si sa ma intreb oare ce i s-ar potrivi lui Ale.  [zirea] Inca n-am idee. Azi a dus la scoala o poza s-o puna la panoul de onoare. 

 

Eu azi merg sa caut miel, sper sa gasesc de cumparat ca nu iau unul intreg ca e prea mare si n-am unde-l pune. Trebuie sa-mi fac si lista de cumparaturi sa nu las pe ultimele zile. 

 

Am fost la coafor si m-a tuns prea scurt, inca nu ma pot obisnui cu mine. M-am si vopsit, macar sunt frumoasa de Paste.  [vampa]

 

O zi faina si cu soare sa aveti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devo, ma bucur ca iti e bine la lucru. Pana in iunie pare mult, dar asa de repede o sa treaca...

 

Vio, ce fain ca  sunteti toti vaccinati. Va invidiez!! Sa aveti niste sarbatori linistite! 

Mama ta e nascuta in aceeasi zi cu Eva mea :).

 

Noi ne-am harnicit in sfarsit :)). Am scos saci intregi cu haine: o parte au mers la tri, o alta parte le-am dat. Alea ce le-am dat le-am spalat, asa ca a mers masina non stop. Am reorganizat la fete, la baie. revolutie mare.

Miercuri si joi vine femeia la curatenie si terminam.

Sa vad cum ma organizez cu pregatirile de Pasti, cu cumparaturile, cu ziua Evei ...

 

Azi Eva a inceput scoala, Maya are o saptamana de online.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Dana-Vio pentru ieri. 

 

Devo, imi pare bine ca job e de bine. Nu peste tot dai peste isterici. E drept ca daca e unul cu functie si ciudat, se degradeaza foarte repede conditiile de munca.

 

La noi nimic nou, decit ca am reinceput cursurile cu studentii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, ce bine te tine ca ai facut curat prin dulapuri. Mare lucru. Ce probleme de lux avem si noi   

 

Eu nu sunt pregatita mental pentru paste. Sunt si foarte ocupata la munca. Iar zile libere nu am de vreme ce a fost deja pastele catolic.

 

Devo, si eu am remarcat ca Elkia nu a mai scris. Ma gandesc ca poate e foarte ocupata.

Vad ca si tu iti faci de lucru cu vopsitul. Ce dragut ca fata ta "a inflorit". Simt cum iti umple inima de bucurie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devo, ma bucur ca iti e bine la lucru. Pana in iunie pare mult, dar asa de repede o sa treaca...

 

Vio, ce fain ca  sunteti toti vaccinati. Va invidiez!! Sa aveti niste sarbatori linistite! 

Mama ta e nascuta in aceeasi zi cu Eva mea :).

 

Noi ne-am harnicit in sfarsit :)). Am scos saci intregi cu haine: o parte au mers la tri, o alta parte le-am dat. Alea ce le-am dat le-am spalat, asa ca a mers masina non stop. Am reorganizat la fete, la baie. revolutie mare.

Miercuri si joi vine femeia la curatenie si terminam.

Sa vad cum ma organizez cu pregatirile de Pasti, cu cumparaturile, cu ziua Evei ...

 

Azi Eva a inceput scoala, Maya are o saptamana de online.

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...