Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

Multumesc Otilia.  [flo2]

Dar sa stii ca azi e vineri. 

Noi întotdeauna vopsim ouăle în Vinerea Mare. 

Am vopsit deja 20 si acum am mai pus 14 la fiert ca Ale vrea de toate culorile si cum trebuie sa-i duc si maica-mii nu sunt destule. 

Dulce fac un tiramisu si am foi cu miere pe care le umplu cu crema cioco. Este o cofetărie super în oraș, face niste foi foarte bune. 

Ma duc la trebi. Pa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani, mamica de Dana !  [flo2]  [flo2]  [flo2]

La multi ani, copila de Coca ! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Dana, si eu am gasit foi cu miere la un magazin rusesc. imi scrii si mie crema ta de ciocolata ? Tortul trebuie facut cu 2 zil inainte ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca [flor]  La multi ani fericiti si norocosi copilei tale!


Dana vio, [flor] La multi ani sanatosi mamei. 


Si felicitari pentru reusitele copiilor, licee, panouri de onoare si nu numai!  [grup] 


 


Spor la trebaluit si Sarbatori fericite! Sa aveti si vreme frumoasa, sa va vedeti cu parintii, rude prieteni!


 


Otilia, noroc cu tine ca am realizat ca maine e 1 Mai si e inchis  [fal]  Al meu sot e la cumparaturi acum, sper ca stie ca maine e inchis si face cumparaturi cum trebuie.


 


Aici e soare dar racoare. Acum cateva zile am avut 1 grad de dimineata   [zirea] 


 


J, mi-a scapat  , ce operatie faci? Sanatate multa si recuperare rapida!   


 


 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Mik. [flo2]

 

E crema de la dobos din Sanda Marin.

4 ouă, 150 gr zahăr, 2 linguri cacao = pe baie de aburi. Apoi 200 gr unt frecat separat zice SM. Eu pun 250gr unt si vreo 3 ling zahar pudră, le mixez si adaug crema rece. Eu fac crema maine, e suficienta 1 noapte.

 

La mine acum sunt 22grC.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Eva!  [flo2]

 

J, bafta la operatie! Ce interventie este?

 

Eu nu am vopsot niciodata ouale vinerea, ca nu e bine (habar nu am de ce), se poate joi sau sambata, eu le-am vopsit mereu sambata, ca sa nu stea 2 zile in plus pana duminica, cand incepem sa le mancam. Pana la urma conteaza sa le ai si sa te bucuri de sarbatori, mai putin in ce zi le pregatesti [flo] . Sunt atatea ziceri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru urari fetelor! Eva avu o zi nesperat de faina. Ne mai testaram o data, se testara si invitatii si fu super fain. Casa plina ca in vremurile bune. Totusi am preferat sa inghetam pe terasa la 14 grade si umezeala :). 2 fetite dorm la noi. Acum se uita la un film. 

 

Am inceput si eu pregatirile cu blatul de la prajitura valurile dunarii. Restul maine :))). Cum il scot din cuptor merg la somn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca ma bucur ca ati petrecut bine. Cati ani a împlinit Eva 13 ?

Cum v-ati testat ?

 

Eu acum vreau sa tai ceva prăjitură si apoi mergem la maica-mea, sa stam afara la soare. Am fost si in Vinerea Mare si , cum zici, a fost ca în vremurile bune.

 

Azi noapte am fost la Înviere, dar am stat doar vreo 45min. Eram prea obosită.

 

Foarte greu ma loghez de pe tel.

Christos a înviat! Si sa aveti sărbători cu sanatate !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...