Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

Vio, incredibil, dar adevarat: o facem!! Am intrebat parintii si toti au zis DA, cu masca si in aer liber si bla, bla ... 

Am hotarat sa o scoatem de la cantina in mai, ca acolo e buba, acolo stau fara masca. Ce ma seaca, copilul de azi nici nu mananca la masa lor, dar ieri s-a asezat acolo. 

Ce patanie si cu vanzarea pe olix. Bine ca te-ai prins la timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hristos a înviat!

 

M-a impresionat Lili care s-a văzut cu băiatul după atâta timp. Lili, dar puteți să vă vedeți în exterior oricând, vă puteți plimba în parc de ex. și cu păstrarea distanței nici nu vă trebuie mască.

Sper că îți va fi mai bine când va fi și vremea asta capricioasă mai frumoasă.

 

Și pe mine mă enervează rapelul la vaccin la 4 luni. Îl voi avea la începutul lui august și îmi strică orice plan de a pleca vara asta în România. Totuși vaccinarea avansează foarte rapid, avem aproape 40% vaccinați și 86% din populație care sunt fie vaccinați fue intenționează. Este promițător. Se pare că în ritmul ăsta îi vom depăși pe americani, 30% dintre care nu vor să se vaccineze.

 

Vă doresc soare și cafea bună!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nu prea am inteles bine smecheria: Tu voiai sa vinzi ceva pe olx, ai pus anunt si te-a contactat cineva. Acel cineva probabil a zis ca-ti vireaza pe card si tu ii trimiti prin curier. Atunci de ce ti-a cerut nr cardului si cvv? Ca sa trimiti bani intr-un anumit cont iti trebuie IBAN-ul. Sau tocmai asta era smecheria, ca nu ti-ai dat seama ca nu are de ce sa-ti ceara nr si cvv si ca trebuia sa-i dai iban-ul? Bine ca ti-ai dat seama la timp si nu ti-a fraudat cardul, golindu-l de bani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta era ideea, încă mi-a mai trimis aseară iar link-ul resp în caz că nu m-am prins de prima dată.

La mine e foarte frig si azi dimi a plouat si a cazut si gheață.

Poate o conving pe Ale sa iesim la o plimbare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, a fost un complex de imprejurari: eu port masca tot timpul la exterior, nu locuim aproape (o intalnire in parc implica deplasarea cu mijloacele de transport in comun), zilele scurte de iarna, probleme de sanatate, mesajele (mixte cateodata) de la guvernanti. mai sunt si alti factori. Stiu "where there's a will there's a way" dar, am preferat amandoi sa asteptam sa ne vaccinam cu prima doza. insa mi-a fost foarte greu.  

 

am cautat pe site-urile oficiale o justificare la asteptarea asta pt a doua doza. de ce NACI (comitetul care avizeaza cu imunizarea) a recomandat 112 zile si nu 119 sau 105? am vazut ca si alte provincii in Canada au luat recent decizia sa urmeze recomandarea...   

 

LE ma refer la o justificare stiintifica, nu lipsa de doze :o)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Dana vio, pfff , ce porcarie, bine ca te ai prins. 
 

Am fost ieri sa schimb rochita. Nu am reusit. Testul de joi nu e suficient de valabil, trebuie unul de 24 de ore. Nici cineva de la casa, nu putea sa vina la intrare sa ma ajute.

Ma mai duc luni, dar pe mine cred ca m au pierdut de client.

 

Afara e soare frumos, iesim la plimbare mai incolo.  [pk]

Devo, totul de bine la tine ?  [flo2] 
 

o duminica frumoasa [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi. 

Eu-s la vaccin, la rapel, mai am de stat încă 13min. 

J ce chestie cu rochița.

Eu m-am trezit azi dimi la 7,00am si am pus sarmalele la foc. Ale trebuie sa puna masa pana ne întoarcem noi. 

Soare si frig acum . Ieri a plouat cu gheață.  

O duminică faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca sunt subiecte la care nu mai poti scrie fara sa apara jigniri [perne] injurii, voturi, aceleasi bisericute, aceleasi fetze moralizatoare tot timpul.
Uite, nici pe la sport n am mai scris, desi imi place tare mult tema. Ce mai ramane, sa beau cafeaua aici si sa mai scriu pe la culinar ? 

Poate se suprapune si cu problemele mele, nu stiu, dar sunt cam dezamagita.Poate e timpul pt alta etapa ? 
 

dana, big hug  [invant]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...