Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

Buna dimineata,

 

Si in Bucuresti a fost cam urat zilele astea, ploios, vant... se mai indreapta vremea in weekend se pare.

 

Fetele sunt la a treia zi de scoala "live" si sunt ok, reincep sa se obisnuiasca. Poarta masca tot timpul, geamurile sunt deschise in majoritatea timpului (permite vremea, iarna e ceva mai greu), mai ies in pauza afara in curte. Si-au reintalnt colegii de clasa. Mai au de dat teste, lucrari. Sunt parca putin dezorientate, dupa atata amar de vreme online. Dar e un inceput de normalitate care sper sa dureze.

 

Mcoca si mie mi-a placut poza, Eva este foarte draguta, nu o mai vazusem de cand era ceva mai micuta.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc pentru aprecieri fetelor!

 

Si la noi ploua, ploua si am o zi extrem de incarcata la lucru.

Duminica vad ca o sa fie frumos, asa ca mergem la o drumetie. Maine musai sa iesim la o terasa. Ambele fete au cerut, nici noi nu mai putem de dor :)))).

Luni ploua cu clabuci asa ca stam acasa la un joc cu prietenii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa scada rata in toata tara si toti copiii sa poata merge la fizic scoala.

 

In Bucuresti sigur si vaccinarea a avut un impact pozitiv, sunt vaccinati 37% din populatia orasului (42% din populatia eligibila). In mod sigur au fost rupte multe lanturi de transmitere. Inainte capitala era mereu pe primele locuri la nr de cazuri, la rata, la tot, acum macar e pe locul 1 si la ceva de bine :)) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru voi Monica. Tu chiar iti doreai foarte mult ca ele sa mearga fizic la scoala, sa mai reduca din viata virtuala.

Au inceput si cu sportul?

 

Coca, eu am ratat poza dar le cred pe fete  [:)] . Azi m-am prins ca era la subiectul cu mancarea.

Eu am fost aseara la restaurant. Se revine incet la viata de dinainte.

Dupa aceea am iesit pe strazi si m-am bucurat de soarele serii, de lalele si ciresi infloriti. Am avut doar maxim 15 minute de plimbare dar au picat tare bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa scada rata in toata tara si toti copiii sa poata merge la fizic scoala.

 

In Bucuresti sigur si vaccinarea a avut un impact pozitiv, sunt vaccinati 37% din populatia orasului (42% din populatia eligibila). In mod sigur au fost rupte multe lanturi de transmitere. Inainte capitala era mereu pe primele locuri la nr de cazuri, la rata, la tot, acum macar e pe locul 1 si la ceva de bine :)) 

 

La mine sunt vaccinati 44.5% dar cred ca din populatia orasului, nu din cea eligibila. 

 

edit.  azi 1.93  [batcap]  [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e, imi doream mult sa se reincoarca la scoala, perioada de online a fost mult prea lunga pt ele, incat si-au pierdut orice interes pt scoala, nu mai aveau rabdare sa fie atente, le mai prindeam uneori ca nu-s atente, faceam "politie" si am si eu treburile mele din care mi-e greu sa ma tot intrerup.

Erau intr-o stare asa de "lasa-ma sa te las" ca e rost de lasat mai moale... nici nu-si mai doreau sa se intoarca, ajunsesera in stadiul in care anormalitatea devenise normalitate. Si viata virtuala la maxim.

Se uitau saptamanile trecute cu groaza ca scade rata... [fri] Pai f bine, sa scada! De asta m-am si vaccinat, sa contribui la scadere si sa ma feresc de boala. Cum sa-ti doresti sa creasca, cand virusul asta a imbolnavit si omorat oameni, cand ne-a adus atatea restrictii si viata data peste cap?! Le-am zis ca locul lor in mod normal e la scoala si ca bucuria revederii colegilor le va mai amortiza socul. Bine, pana la urma nu a fost nici un soc, ca nu le-au facut profii nimic, si-au vazut mai departe de treaba, doar ca face to face  [:)] .

Acum, faptul ca s-au mai vazut cu colegii le-a mai redus din temeri (ca nu vor la scoala ca vor lua note mai mici, ca vor fi profii mai exigenti "live", ca nu mai au loc de intors ca in online).

 

Acum fac si sport, atletism, a tot fluctuat si chestia asta, functie de explozia de cazuri (cum a fost in iarna-primavara de exemplu, ca asta vara a fost ok).

Doamne ajuta, ma rog pt o viata normala, sau cat mai apropiata de normal! 

 

Fetele tale cum sunt? Voi ati avut scoala destul de continuu, fara intreruperi.

Ma bucur pentru voi Monica. Tu chiar iti doreai foarte mult ca ele sa mearga fizic la scoala, sa mai reduca din viata virtuala.

Au inceput si cu sportul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, ma bucur mult ca s-au intors fetele a scoala. Greu, greu pt toata lumea on line ul asta. Pai vad ce greu imi e mie sa i iau de la scoala pt masa, si fac asta numai 2 saptamani, cate 2 zile pe saptamana :)). Pai toata ziua numai asta fac fâtza, fâtza la scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...