Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

Judoka, nu cred ca e chiar diferita clima intre zonele noastre.

Noi stam in sud-vest unde vin curentii oceanici calzi. De acee la noi nu prea e zapada ca nu scade temperatura pana la 0°C. Ideea e ca sunt mici diferentele de temperatura. Si daca scade si se depunde, se duce repede in general. E aproape ca in Danemarca.

Azi am fost la sala si am simtit la iesire briza calda. Iar vom avea cateva zile cu vreme buna. Posibil sa si mergem la plaja. Vom vedea.

 

Dana, fix dupa rochita albastra ma uitam si eu. Nu ne pui o poza? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata! Cafea pentru toata lumea! 

 

Da, Dana, pune o poza cu rochita! Sa o porti cu placere!

 

J, s-au relaxat restrictiile si la noi, dar sincer, masca e sfanta deocamdata. Si dupa experienta de saptamana trecuta, nu o sa renunt la ea curand. La testul de marti am iesit negativ, deci am scapat si de data asta. Au redeschis frizeriile, toate magazinele, salile de sport, restaurantele... la unele nu intrii decat cu rezultat negativ recunoscut. Eu am facut pana acum teste la job, dar nu erau recunoscute. De ieri le-au certificat si pe ale noastre de la firma si e tare comod sa le fac aici.

Si intrebai de vaccinare. Avanseaza intr-un ritm ametitor. O sa ametesc pana primesc vaccinul  [batcap] Am renuntat sa mai urmaresc stirile...

 

o zi usoara si placuta sa aveti!  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ! 

Incerc cu poza, desi in imi tot spune ca sunt prea mari. Nu stiu de ce. 

La mine ieri 1.1.  [fri]

La radiosant se vorbeste sa se inceapa scoala fizic de luni.  [flo2]

Eu de 2zile nu dorm prea bine, ma trezesc la 4.00 satu treaza vreo 2ore si adorm pe cand suna tel. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Inca nu am savurat o [cit]. M-am luat cu citittul.

 

M-am agitat de dimineata sa o duc pe cea mare la tren si pe drum a primit mesaj ca prima ora se anuleaza. Profesorul e in greva cu altii din sindicatul lui. Daca stiam macar nu ma grabeam.

 

In rest ce sa mai zic. Le-am programat pe cele mici la epilat. La 12.5 si aproape 11 ani. Nu mai vor sa poarte fuste, pantaloni scurti ca vezi doamne au par pe picioare. Mijlocia are scurt si rar dar nah, nu e ca un bb. Sa le vad cat sunt de curajoase ca la capitolul batut mama la cap sunt bune.

 

Devo, ma bucur ca ai scapat. Noi nu purtam masca deci la noroc [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia si astia cu greva lor, daca tot fac greva, sa o faca cu cap: macar sa anunte, sa nu strice programul oamenilor. 

Si fetele mele au inceput tot pe la 11-12 ani sa se epileze, ca la fel se vaitau ca au par pe picioare si se vede urat cand poarta pantaloni scurti. Nah, la un moment dat trebuie sa inceapa si aceastra actiune in cazul fetelor. Depinde si de cat de mult par e, culoare...

 

Dana, sper si va doresc sa incepeti scoala de luni  [flo2]  Si cel mai important, la toamna sa fie normal, tot in format fizic... E important pt copii...

 

Devo, bine ca ai scapat. La contactele astea in interior si la distanta f mica, masca e necesara. Eu nu o mai suportam afara, in aer liber, simteam ca ma sufoc, respiram greu, ma cuprindea o stare de ameteala si nu am avut alta solutie decat sa o mai dau jos, sa merg fara si sa incalc legea (pana sa nu mai devina obligatorii peste tot, adica pana pe 15 mai). Acum nu mai sunt obligatorii decat in spatii inchise sau in spatii deschise aglomerate, cu multi oameni pe mp (piete, statii de autobuz, in preajma scolilor unde sunt multi parinti care-si asteapta copiii, locuri de acest gen).

Eu prima grija cand ies dintr-un magazin sau alt spatiu inchis, este sa-mi dau masca jos. Pur si simplu am ajuns sa nu o mai suport, niciodata nu m-am impacat prea bine cu ea... dar am avut si am grija...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

 

la cafelutza tarzie.

 

Otilia, am impresia totusi ca in tarile nordice e mai rece, bate vantul mai mult, vara e racoroasa.

Noi ne am mutat cam la 30 km distanta, pe meteo daca te uiti e cam la fel. Dar la nemti e zona de deal, padure, ploua mai mult ( uneori in rafale) , vara e putin mai racoroasa. Sunt doua grade de temperatura diferenta.

 

Cu epilatulul, ajungem si noi la stadiul asta. Dar eu as incerca mai intai creme epilatoare. Nu sunt bune ? Nu sunt eficiente ? E clar ca sunt mai putin dureroase. Personal, lama sa traiasca. La inceput fofoseam aparat, dar ma iritam la greu, doua-trei zile dura. Si am renuntat.

 

Cu masca e nasol fand trebuie purtata ore in sir. 

 

Azi ar trebui sa bifez dentist, un mare chef, dar trebuie.

 

o zi cu soare  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Maya se epileaza cu ceara, singura de anul trecut. Prima data am dus-o la esteticiana. Apoi am luat un aparat cu ceara de la Veet. Se intelege f bine cu el. 

 

veet-easywax-coffret-cadeau-i-pour-femme

 

 

 

Avem si un borcan cu ceara care se incalzeste la microunde pt subrat.

 

pot-de-cire-chaude-a-epiler-300g-miel-1.

 

Judoka, pt mine crema e un big No, mai ales pt copii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, le duc la o prietena cosmeticiana. Ceara e sanatoasa pentru piele. Cea mica inca nu are par la subrat. Cea mijlocie de abia acum incepe si oricum de abia are ceva par si pe picioare plus ca e blonduta.

Cremele sunt cu tot felul de chimicale, deci nu.

Ras e usor si simplu. Dar eu fac tot felul de infectii.

In plus prevad ca daca se epileaza va mai avea nevoie peste vreo 2 luni iar. Daca incepe cu ceara e mai bine zic eu. 

 

Probabil vom lua un aparat pentru ceara. Dar acum la inceput zic ca ar fi mai bine la cineva care se pricepe.

 

Intre casa noastra si serviciu sunt cam 2°C diferenta. Casa e unde incepe zona de munti, serviciul e langa fiord.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, le duc la o prietena cosmeticiana. Ceara e sanatoasa pentru piele. Cea mica inca nu are par la subrat. Cea mijlocie de abia acum incepe si oricum de abia are ceva par si pe picioare plus ca e blonduta.

Cremele sunt cu tot felul de chimicale, deci nu.

Ras e usor si simplu. Dar eu fac tot felul de infectii.

In plus prevad ca daca se epileaza va mai avea nevoie peste vreo 2 luni iar. Daca incepe cu ceara e mai bine zic eu. 

 

Probabil vom lua un aparat pentru ceara. Dar acum la inceput zic ca ar fi mai bine la cineva care se pricepe.

 

Intre casa noastra si serviciu sunt cam 2°C diferenta. Casa e unde incepe zona de munti, serviciul e langa fiord.

 

Asa e si la mine, cred ca conteaza si faptul ca firma este in afara orasului si deja e mai racoare, alta circulatie de aer. 

De multe ori o sun pe maica-mea si o intreb : la tine ploua / ninge  [:-)))] zici ca traim pe alte continente . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi 1.11. Incet mai scade !  [batcap]

 

Ale se rade, fara stirea mea a inceput. Prima data era toata taiata ! [batcap] I-a cam fost frica o vreme, apoi iar a reinceput. Probabil si eu am s-o duc la epilat candva. 

Dar Otilia, fetele tale sunt blonde, chiar asa de tare se vede parul pe membre ? Macar Ale e mai bruneta. 

Vrea iar sa se tunda mai scurt.  [batcap] Si eu nu vreau. Imi place mai mult cum ii statea cu parul lung. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...