Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani copilasilor, mici si mari. 

Noi azi liberi, program administrativ. Gătit, spălat. 

Am iesit cu Ale sa cautam cadou ptr prietenii ei gemeni care fac 14ani săpt viitoare. După multe negocieri, lui i-am luat un joc care are nu stiu ce aplicații pe telefon si o carte, desigur. 

Ptr fata am luat doar cartea, mergem maine în altă parte sa mai cautam. 

Si am cumparat prăjituri de la cofetărie, aveau tarte cu fructul pasiunii si capsunii, cadou ptr copii de 1 iunie. Astea nu erau la vanzare. 

Am început să mă uit la Broadchurch. E fain. Imi place. 

La scoaka a fost  ok. I-a mai mutat prin banci, sunt multi care s-au înălțat foarte mult. Ale fusese chiar cea mai înaltă la un mom dat, acum sunt multi mai înalți decât ea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult de urari, sunteti niste dragute

 

un Update

 

suntem bine multumim. am lucrat ca nebuna e drept. am 160 de ore suplimentare si am intrat in vizorul sefului.  [fri]  cica tre sa lucrez 6 ore pe zi sa nu mai fac ore multe. si i-am deschis calendarul sa imi spuna el cu sa fac ca avem meetinguri ori la ora 8 vineri pana la ora 16-17 uneori 18. 

am descoperit si o parte noua. eu nu am facut niciodata management de project. ei bine, de ce imi era frica nu am scapat.  [smulgpar] . un coleg a plecat multe sapt in cresterea copilului si a trebuit sa preiau. mi s-a parut interesant cum m-au penalizat pt faptul ca nu le-am organizat lucrurile la timp, dar a fost o contatare buna si la urmatorul plan am avut mai bine in vizor ce am de facut.

cordonez niste externi si au un ritm infernal de a scrie linii de cod, daca reusesc sa le documentez ce au de facut si apoi tre sa le testez solutiile.

nu mai dormeam noaptea de la adrenalina [ups]

 

concluzia ca lucrez dublu sau triplu in Homeoffice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu buletinul. 

cel mare el meu are buletin german de la 12 ani. cel mic are doar pass. 

si e rau, pt ca mereu are o problema de identificare, mai ales ca ei merg singuri de la 10 ani. asa ca marti ii fac si lui.

 

buletin romanesc nu au copii. ma gandesc sa facem noi pass, dar copii le trebuie buletin .si nu mai am chef de ilegalitati.

 

Coca,

 

cu zugravitul e expert colegu pt ca el e foarte riguror in ceea ce face. dar e in ritmul lui. daca il toc la cap cu ceva nu mai face nimic.

eu sunt cu ideile. 

 

 

Succes la scoala, atat cat mai e, sa se bucure copii de voci life.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo,  legat de buletine la 14 ani, la copii din strainatate. Noi am facut anul trecut la 16 respectiv 14 ani, deoarece eu aveam inca buletin romanesc si au venit politia la adresa din buletin instiitandune ca trebe sa facem. In caz ca nu aveti acte cu domiciliu in ro nu trebuie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, habar nu aveam ca trebuie facut buletin romanesc daca noi avem. O sa astept sa vina politia la usa la ai mei :))), apoi vom vedea.

 

Maine merg la doza 2 :). sunt super happy.

 

VAd ca in Ro s-a inceput in forta vaccinarea adolescentilor. Eu, care sunt ultra pro vaccinare, nu sunt gata sa o vaccinez pe Maya.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...