Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

"Sunt autor de proprietate intelectuală."  [:-)))] 

 

Dana, prajitura cu cirese, bun...  [flor] 
J, si copila mea a facut vaccinul. Acum cand vine acasa o programez la ultima tura. Trebuia sa o faca in decembrie...

Sper sa-ti treaca si tie repede durerea si umflatura.

 

Cand intra copiii in vacanta? Germania parca intra ultima, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cit]  

Azi intra copiii in vacanta la noi, anul scolar se incheie azi cu o mica petrecere in clasa. Nu se mai face festivitatea in curtea scolii la noi. 

Nepoata a terminat ieri, liceul militar clasa10, ei au avut festivitate oficiala in curtea liceului cu toata lumea, inclusiv parinti. 

Foarte, foarte cald la noi. Dupa accuwether asa o sa fie pana la jumatatea lui sept, o sa fie o vara torida.  [zirea]

Ieri am preg ciresele ptr dulceata, sunt cu zahar si lamaie in frigider. 

Am taiat lubenita bucati si am pus-o 1ora la congelator. O nebunie a fost. Rece si buna. 

 

edit. 

nepoata a primit un premiu ptr "Cel mai avid citittor" si 200ron. 

Au o biblioteca foarte aprovizionata la liceu, plus ca cumpara tot ce solicita elevii. Fac liste cu ce carti noi au aparut si le vor si liceul le cumpara. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vacanta placuta!!! Si distractie placuta la petrecere! Felicitari nepoate! Deci toata familia ta are microbul cititului!  [flor]

Spor la facut dulceata  [buca]

Vremea a innebunit cu totul peste tot. Ieri am primit avertizare de furtuna si piatra in Viena. Nu stiu ce a fost si cum gasesc florile din balcon cand ma intorc. Si aveam asa flori frumoase! Si ce aratau ca a fost in Cehia dupa tornada...

Ieri m-a ars soarele cand am coborat de pe munte... sunt asa de tarcat arsa... trebuie neaparata sa ma bronzez putin sa mai uniformizez culorile  [batcap] Prin urmare azi am decretat zi de plaja. Afara sta sa ploua  [batcap] Cred ca doar un solar cand ajung inapoi acasa ma mai salveaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

 

[cit]  [cit]

 

da, Germania e ultima, defapt BW si Bayern, la sf lui iulie iau vacanta pt sase saptamani.

 

Cei mici mai au zece zile, doua sunt libere pt ca se da brevetul in scoala. Au predat manualele, au facut poza clasei. Aproape toate mediile sunt incheiate.

 

Dana, felicitari nepoatei.  [flo2] 

 

Nu avem nici un plan in week end, se anunta cald si frumos. 
 

Ma uitam dupa amenajari si am dat peste asta. Frate,  cum pot sa traiasca unii(unele) .  [bib] 
 

https://www.youtube.com/watch?v=4e-1M1ikgEM

 

 

Week end frumos  [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu sunt la suraia, dar am fost o noapte in București . 
si am fost la terasele de la unirii. Am lucrat 6 ani pe Călărași . Deci știu zona binișor. Ce frumos e acolo Acu cu tei și malul dîmbovițene . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

So, 

am venit cu Lufthansa , la Otopeni am luat trenul . Nu aveam lei și cardul ( Revolut ) nu mergea dar un domn mi- a plătit biletul  [pk]

am ajuns super bine in gara de nord apoi cu metroul in unirii . 
 

In gara de nord m- am întâlnit cu sora mea și am plecat amândouă și ne- am văzut cu prietene mele . 
am ajuns acasa la nepotul meu ( care- i in Corfu ) la 12 noapte . Ce dor și ce iubesc Bucureștiul . 
a doua zi mi- am luat mașina închiriată și am venit la suraia . 
sunt o fericita . 
teiul e in floare, câinii latră și eu in sfârșit dorm. 
Și mama mea e așa bucuroasa :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...