Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu tot în vacanță pe acasă. Am început să spăl geamuri  [:D] Ieri 2. Azi m-a apucat curățenia prin magazia de afară. Mai curăț prin grădină, mai plantez, fac permutări. Cu alte cuvinte îmi fac de lucru. Acum e soare și am intrat în casă. Ieri am fost la doctor iar mâine am vaccin. Am anulat o programare la sport că de obicei fac febră musculară. Parcă m-aș duce și pe la magazine. Mai sparg din banii de vacanță ce altceva să fac. Mâncare am azi. 
 

Am multe poze frumoase din vacanța de 4 zile dar și de duminică de pe munte. Dar e greu să aleg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am copil acasa! [trombon] Am copil acasa! [trombon]

 

eiiii, asta da veste buna!!!

sa petreceți timp minunat împreuna 

 

dana, super pozele

coca, 

la mulți ani Maya!

 

mik, am citit un articol despre bac francez și mi- a plăcut întrebările la proba de filozofie. 
 

otilia, 

 

vacanta plăcută . Sa savurati sănătoși vacanța. 
 

eu sunt in avion și Lufthansa e punctuală. Am lăsat mașina la timp, totul ok, obosita moarta sunt. Psihic sunt bine. 
m-am schimbat femeile la maică-mea , ii dădeau pastile de somn și alea cardiace nu, plătesc eu 80€ in plus pt ca frății mei nu vor. Analize etc etc. Per total sunt mulțumită ca am venit in ro, inebuneam de cap . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elkia, bine ai venit!

 

In poza e mama ta? Seamana putin cu bunica mea, tot asa si ea era cu diverse probleme, nu se putea deplasa singura, ne-am chinuit si noi cu diverse femei, imi suna cunoscut si pastilele de somn. La un moment dat, dupa ce s-a terminat rezervorul de femei (adica cand parintii mei nu au mai gasit pe nimeni disponibil) au dus-o la un centru in zona unde locuiam si mergeam des pe la ea. Cu igiena si starea de spirit i-a mers mai bine acolo, nu mai lua nici un fel de pastile de capul ei, o spalau, dezinfectau zilnic (avea niste escare)... a apucat sa-mi cunoasca fetele, a trait pana la 91 de ani.

E bine daca sta la curte si are parte de aer curat. Bunica-mea statea la bloc, nici inainte de a se imbolnavi nu prea iesea din casa, se deplasa greu.

Scuze ca am scris despre asta... e un subiect sensibil. Ideal este ca varstnicii sa ramana acasa, sub ingrijirea celorlalti membri ai familiei, problemele apar insa cand e necesara ingrijire 24/24, 7 zile din 7. Unele cunostinte au judecat, dar pe de alta parte nu au contribuit cu nimic (nici nu trebuia, dar ca idee, daca nu contribui, nici nu judeci).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

 

Asa e , Monica, e un subiect tare sensibil. La un moment dat chiar nu mai poți sa te ocupi, indiferent ce judeca cei din afara. Dacă mai e și distanță , se complica lucrurile. 

Dupa ani de zile, țin minte cum am admirat o doamna la piscina, corp frumos, spate drept, parul aranjat. 

Când s a întors , surpriza , cred ca avea peste șaptezeci de ani. Dar erau mulți seniori cu activități , piscina, cursuri la universitatea populară , benevolat la biserica ( pt banca alimentara, imigranți , etc). 
 

Elkia, ce tur de forța ai tras. Bravo ! 
 

o zi frumoasa ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata voua. 

Azi noapte a plouat si s-a racorit, a fost foarte bine. Se pare ca nu vor mai creste temp chiar atat, maxime se arata la 27grC, nu 34grC ca zilele astea.  [ventilator] Acum sunt 25grC si e innorat. Foaaaarte bine. 

Astazi am ajuns si eu la analizele anuale, ca cele de anul trecut le-am sarit. Am cerut si testul de anticorpi covid, sa vad cat de eficient a fost vaccinul asta pana la urma.  [masc]

O zi faina.  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai trecut sa va vad de ceva vreme.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

La multi ani, copila de Coca

Devo, ce bine trebuie sa-ti para ca ai copila cu tine !

Judoka, batrinii in Franta si in Germania nu prea seamana cu cei din Ro. Din pacate. Si cum bine spuneti si tu si Monica, sunt multi timpiti care doar comenteaza de pe margine.

Elkia, am pierdut ocazia sa-ti vad pozele. Subiectele la bacalaureat la filozofie sunt foarte interesante, insa  nu se asteapta neaparat sa scrie elevul ce gindeste el, ci cum s-ar interpreta situatia/concepul in lumina filozofilor studiati. 

 

Eu sunt inca in activitate, poate ajung in Ro, insa nu imediat si am gasit zboruri faine Lyon->Iasi cu Luftansa. Mai vad eu cum se organizeaza treburile.

 

Va pup pe toate in grup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...