Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

Buna dimineatza,

 

Noi suntem in vacanta, [pk]  cei ‚mici’,cel putin. Nu mai trebuie sculat la sase dimineata. Yeee

 

Planuri nu prea avem pe moment, o sa fie cald si prevad multa fatzaiala pe la bucatarie.

 

Ado a ramas cu aceeasi nota la prezentare. Asta e.

 

week end frumos  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vacanța plăcută J,

Relaxare plăcută !

 

ce leistungskurse pe lângă sport are Nr 1 al tău ?

dar oral la ce da? Germana și engleză ? 
 

la noi bacul scris a fost in mai sau după paști și oralul e in 12-13 Iulie . 
 

cum sunteți la final de K1?

 

v- am spus ca ai mei fac pregătire la mathe cu un prof din București ?

amandoi sunt incantați de nu mai pot. 
amin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ce leistungskurse pe lângă sport are Nr 1 al tău ?

dar oral la ce da? Germana și engleză ? 

 

cum sunteți la final de K1?

 

Mate si bio. La oral germana si la alegere intre stiinte sociale: istorie, politica ( parca si religie ??) Alege in toamna materia asta. 

 

Face o singura meditatie, la germana. A schimbat profesoara, are acum o fosta profesoara de istorie, dar a luat prima nota buna dupa mult timp. Are alte exigente, are ore cu ea numai cand se apropie un Arbeit.

 

Klasurile sunt f exigente. La ultimul, ee ex.,  la mate, a avut ghinion, a avut la un subiect un blocaj. Efectiv nu si a amintit cum  se rezolva, desi invatase. Cele mai bune note le are la Englisch. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua. Am avut o dimineata  [zirea]  [zirea]

Stiti care este cel mai bun tratament ptr o criza de fiere ? o sperietura zdravana ! 

Mi-a fost rau toata noaptea, m-a durut 1 ochi, da, asa se manifesta la mine. Am venit la serviciu si pe cand ma gandeam sa plec, colegul meu ma striga de pe hol. Colega mea a iesit pe scarile laterale sa ia ceva hartii si i s-a facut rau si a cazut pe scari. S-ar putea sa-si fi rupt mana si era vag constienta cand am adus-o in birou. A venit Salvarea, Politia  [batcap] Stiti cum mi-a trecut criza de fiere ? Instantaneu !!  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai Dana, imi pare rau de criza de fiere. nu stiu de ce ai ajuns la servici, dupa o noapte alba.

 

de ce i s-a facut rau mi se pare mai stressant decta de ruptura. 

 

si la copilul meu cand a lesinat/lovit si a cazut incontient, a venit salvarea si l-a ridicat. eu, doar am mers dupa salvare la spital.

 

pe mine ma scot din uz crizele de fiere. v-am spus ca daca pierd momentul luarii unei tablete pt cap, (adica dorm, noaptea si ma trezesc in plin haos) ma ajuta supozitoarele de paracetamol  de 1000mg sa nu mai vomit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J,

 

groaznic mi se pare sa iti dispara copilul. eu ii las pe ai mei din clasa 5-a ca nu am sanse, dar intrasem in fibrilatii cand era plin de refugiati. cu toate ca barbatul a instruit copilul..si pe mine sa nu il mai stresez 

 

pe de alta parte, sapt trecuta scriau vecinii mei pe grupul de Whatapp ca umbla un nene cu aia scoasa la copii. 

si eu am patit intr-un parc in focsani0. tot asa era unul cu aia scoasa si o arata.

Acu ma gandesc ca am avut noroc fantastic. pt ca eram nebuna si mergeam dimineata la 6:30 singura prin parc ca era mai scurt drumul. iarna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Alege in toamna materia asta. 

 

 

cat de diferit e sistemul, nici nu ai zice ca suntem aceeasi tara, basca acelasi land.

 

so, la noi s-au predat inainte de pasti, adica pana in 28.03 optiunile. 

ulterior in functie de materii li s-a refuzat unele inscrieri.

 

de ex al meu a avut Gemeinschaftskunden dar pt ca nu au fost copii destui a fost pus sa aleaga: merge la alt liceu sau alege altceva. A ales istoria. 

un coleg de-al lui alesese Mathe fizica si chimie. dar pt ca erau cam in acelasi timp a trebuie sa renuntze la 1. a renuntat la fizica. nu stiu ce a ales 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...