Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

vai Dana, imi pare rau de criza de fiere. nu stiu de ce ai ajuns la servici, dupa o noapte alba.

 

de ce i s-a facut rau mi se pare mai stressant decta de ruptura. 

 

si la copilul meu cand a lesinat/lovit si a cazut incontient, a venit salvarea si l-a ridicat. eu, doar am mers dupa salvare la spital.

 

pe mine ma scot din uz crizele de fiere. v-am spus ca daca pierd momentul luarii unei tablete pt cap, (adica dorm, noaptea si ma trezesc in plin haos) ma ajuta supozitoarele de paracetamol  de 1000mg sa nu mai vomit. 

 

Eu fac parte din generatia veche, mort/copt trebuie sa-mi fac datoria ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa știi ca nu e ok. Pe termen lung e dăunător . 
nu aduci nimănui un serviciu, mai ales tie. 
Eu am învățat asta in timp de la colegi nemți. Așa eram și eu. 
daca ești răcit și mergi la servici ești trimis acasa . In plus ai probleme cu asigurarea dacă lucrezi, când ești bolnav . 
 

referitor la bolnavi, aproape toți colegii vaccinați cu doza 2 au zăcut după vaccin 1-2 zile 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

fratele meu, am avut de calcat vreo 30 de tricouri. sunt obsedata cu calcatul  [fri]  si prospapele de bucatarie le calc ..am organizat tot.  [alcool]

 

Ai prea mult timp, eu nu calc decat asternuturi putin umede si eventual camasi/ bluze de ale mele. Restul le intind imediat si sunt bine mersi. Bine, la munca nu trebuie elegant, asa, mai sportiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața! Poftiți la cafea și un tiramisu bun!

 

La noi plouă de rupe, mai iese și soarele deci nu mă plâng. A fost mult timp cald și frumos. Suntem deja bronzați. Trebuia să ud florile în grădină seara. Chiar era nevoie de ploi. Nu mai zic câte incendii de vegetație. 
 

Am trecut cu bine peste vaccin. M-a durut mâna și cam atât.

 

Elkia, fac pregătire online? Eu o mai ajut la mate dar termenii sunt diferiți uneori și pierdem timp cu traduceri romană - engleză - norvegiană. Nu e perfect dar funcționează.

 

Am fost o tură la shopping dar zău că nu mai am antrenament. Nu am luat nimic pentru mine săptămâna aceasta. Am luat săptămâna trecută un pulover S și am fost la alt magazin să schimb cu M dar era prea mare așa că m-am întors cu el acasă. Adjudecat. Și am mai primit o rochie neagră comandată pe net. E faină că te poți îngrășa puțin sau slăbi și ea se ajustează. Vine bine și pe cea mare. Deci cred că o păstram. Am returnat o hăinuță elegantă de bumbac. Îmi trebuie ceva pentru o confirmare. Nu am fost vreodată nici la biserică și nici la petrecerea de după. M-am uitat pe net cum se îmbracă lumea și am impresia că se preferă bleumarin. Adică nu negru dar nici culori pastel sau vesele. Nu flori sau doar ceva discret. Am o rochie care merge. Îmi trebuie ceva de pus peste rochie. 

post-11723-0-30987400-1625646010_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...