Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

Buna dimineatza, 

 

Colega mea și a pierdut  portofelul cu toate actele, inclusiv pașaport , cărți bancare ( 3) . A fost la cumpărături și bănuiește ca i a alunecat pe jos când avea cumpărăturile in mâna . Acum trebuie sa le refacă pe toate, a anulat cărțile . Nu e bine sa le ții toate actele la un loc.
De-obicei pasapoartele le ținem acasă sau in mașina . La cumpărături mărunte nu iau cartea bancară, etc

 

Dana, relaxare placuta  [flo2] , deci de asta nu scrie Coca pe aici  [pk]

 

O zi frumoasa  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Judoka, imi pare rau pt prietena ta, e nasol sa le pierzi pe toate, ca alergi de nu mai poti sa le refaci... De obicei omul isi tine toate actele in acelasi portofel, Buletinul trebuie sa-l ai asupra ta, ca asa scrie la lege. Carnetul de sofer, la fel, daca mergi cu masina. Cardul bancar, la fel, ca sa poti face cumparaturi. Ceva cash mai mult sau mai putin, cat crede fiecare (eu mai am asupra mea o suma, nu f mare, 50-100 de lei ca cine stie ce nu pot plati cu cardul...). Doar pasaportul il am acasa, ca ala nu-mi trebuie decat cand calatoresc. 

Eventual e bine sa ai 2 portofele mai mici, unul cu acte, unul cu card si-l scoti la cumparaturi doar pe ala cu finantele [:D]

 

Apropo de chestia asta, ce te faci daca ai surpriza sa vrei sa scoti bani de la bancomat si sa-ti "inghita" bancomatul cardul, fara motiv (adica nu cu pin gresit, card expirat etc)? A patit socrul una ca asta, pur si simplu i-a inghitit cardul. Altadata, tot la aceeasi banca, a vrut sa scoata bani, i-a dat cardul inapoi, dar fara suma de bani solicitata (e om in varsta, nu vrea sa faca plati direct cu cardul)... ambele probleme s-au rezolvat, dar a durat cateva zile lucratoare, aproape o saptamana... ce te faci daca chiar ai nevoie de bani? Bine, lui ii dadeam noi daca era, dar asa ca idee? Si sotul a patit la fel, cu inghititul cardului, culmea, la aceeasi banca (bancomatul era la acea banca, cardul era emis de o alta), eu cred ca are banca o problema cu astea de sunt stricate, nu functioneaza bine, dau erori (bcr).  [alcool]  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,  [flo2]

 

mai pe la pranz, asa

 

Azi am liber, afara ploua si sunt 15 grade. Gr.....
 E risc de inundatii, iar cei din agricultura sunt la limita pierderilor, daca mai continua vremea asta. Asa ca anul asta o sa avem produse mai putin diversificate , in cantitate mai mica. Evident, se vor scumpi.

 

Am gatit o tocanita  de pui cu ciuperci si acum stau oe net. Ma uit dupa locatii, locuri de vizitat. Chiar daca nu se concretizeaza, macar sa visam putin.

 

o dupa amiaza frumoasa  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

15grC ? Si eu vreau. 

La mine sunt 32grC acum. 

Sunt lesinata de caldura. 

Eu am gatit un gulas nepicant. E prea cald ptr condimente iuti. 

Si daca tot sunt libera, maine mergem la Salina Turda ca cineva i-a facut pofta lui Ale. :)) Faptul ca acolo sunt 10grC ma bucura nespus. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. 
 

sa va fie de bine intalneala  Dana 

 

monica, 

abaterile astea de la bancomat sunt erori in soft. 
sau poate a uitat sa îl tragă la timp . Eu am uitat odată sa iau cardul din bancomat și mi l- a înghițit . 
 

pierderile de card sunt așa și așa, și actele, la mine cheile de la casa și mașina și ochelarii au fost paguba când mi- a furat geanta . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va zic .

un coleg povestea sapt trecută ca copilul lii de 2,5 luni face febra de ceva timp și erau trimiși la spital . Asta e joi la petrecere . 

miercuri ne- a informat ca e diagnosticat cu leucemie 
Cumplit 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca-s erori de soft, pe mine m-a frapat ca s-a intamplat de 3 ori cu bancomatul aceleiasi banci.

Si nu, nu a fost chestie de uitat sa iei cardul, pur si simplu nu a mai iesit afara dupa efectuarea comenzilor. Iar la una din dati nu au iesit nici banii socrului, in schimb i-a iesit chitanta ca i-a primit :)))) A trebuit aia sa verifice reclamatia lui ca nu i-au iesit si banii si a durat mult treaba asta.

 

Salutare. 
 

sa va fie de bine intalneala  Dana 

 

monica, 

abaterile astea de la bancomat sunt erori in soft. 
sau poate a uitat sa îl tragă la timp . Eu am uitat odată sa iau cardul din bancomat și mi l- a înghițit . 
 

pierderile de card sunt așa și așa, și actele, la mine cheile de la casa și mașina și ochelarii au fost paguba când mi- a furat geanta . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e foarte cald. Nu mai tin minte de cand au fost ultima data temperaturi la aprox 30grC o perioada asa lunga. Si pe accuwether vad asa pana la inceputul luî septembrie. Cum zicea cineva, o sa fie vara. 

Azi n-am gatit nimic. Mancam ce-avem prin frigider. 

Maine mergem la piscina si mancam ceva undeva. Vedem noi. 

Un week-end fain. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...