Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

Otilia, bravo pt vaccin. Nu e obligatoriu sa te simti rau sau sa faci febra. Eu de ex nu am facut. In afara de o durere in brat, la locul intepaturii si putina oboseala, nu am avut nimic, mi-am vazut de treaba normal. Cam in 3 zile m-a lasat si bratul. Depinde de la om la om...

La voi de ce le-au combinat, sunt mai multe doze Moderna in tara? Fiins ambele pe tehnica ARNm, nu cred sa fie probleme. Si mai ales daca s-a luat aceasta hotarare la voi.

 

Judoka, frumoasa vacanta in Spania. Eu nu am fost niciodata acolo, mi-ar placea odata sa ajung... De fapt mi-ar placea sa calatoresc oriunde, bani si timp sa am. Daca as avea toti banii din lume, as calatori peste tot, as vizita tot felul de locuri - mai putin in zone de razboi, unde mi-ar fi pusa viata si libertatea in pericol.

 

Da, ne pregatim si noi de un nou an scolar. Care sper sa fie normal si nu online, mai ales ca avem un an mai stresant in fata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineatza,

 

[cit]  [cit]

 

Da, e asa mare lumea asta, ai ce vizita.

Mie imi plac locurile mai rustice, neaglomerate, sa vizitam alta cultura. Cred ca tema si modul de a calatori depinde si de gusturile fiecaruia, de situatia familiala. Cand au fost ei mici, mai greu cu drumuri lungi, locatii exotice.

 

Noi, de ex., nu am fost niciodata la AI si nici nu mi doresc. Nici in Grecia nu am fost. Ar trebui sa zburam si sa rezervam din timp.

Iar de cand au mai crescut copiii, le cautam tabere, cantonamente, sa fie cu cei de varsta lor, sa se distreze, sa invete ceva si noi sa ne relaxam putin  [:D]

 

Azi chiar ca e program de voie buna. A aparut si soarele, o sa iesim precis pe afara la plimbare sau la batut mingea. [aerob]

voi ce planuri aveti ?

un week end frumos  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, si noua ne place sa exploram, sa vedem lucruri noi, sa mergem prin tot felul de locuri. Nu prea am fost cu all inclusive, din simplul motiv ca te "leaga" de locul de cazare cu masa. Sau platesti mancarea pe care n-o mananci (o mananci in pata parte). Doar cand erau fetele mai mici stateam mai mult loco, in rest, noi tot umblam.

Luam cazare cu mic dejun, ca sa nu fim nevoiti sa cautam sau sa preparam noi, din cauza de consum de timp.

 

Iar copiii da, de la o varsta nu-si mai doresc doar cu parintii. Vor si cu prieteni, cu copii de varsta lor. Anul asta am fost si noi mai flexibili, ca anul trecut prea le-am chinuit mai mult in casa, nu prea le-am lasat sa se vada in grupuri cu colegii, de teama.... ele au acceptat cat au acceptat, dar pe urma le-am simtit stresate si suoarate din cauza ca nu mai pot avea o viata mai aproape de normal... scoala a fost tot online mare marte din anul trecut... Probabil de aici si doza mea marita de stress si suparare pe tema asta.

Acum s-a mai estompat, s-au mai reglat si ele cu iesitul, respectam ce e de respectat si aia e...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost de doua ori la AI. Odata in Ro si odata in Mallorca.

 

Mie mi s-a parut tare practic. Cand ai cateva zile sa aranjezi o vacanta e mult mai simplu asa. Am mers la hotelul acela din Spania obositi maxim. Nici acolo la masa nu ne venea sa mergem. Am iesit pe stradute cred ca de doua ori si atat. Cand am plecat de acolo in ultima zi am mers la mall si la un spectacol cu delfini.

Dar ne-am incarcat bateriile. Aceasta a si fost ideea.

Acum am mai crescut fetele dar tot mai merge o astfel de vacanta.

Eu una sunt satula de carat sacose cu mancare, gatit, spalat vase si pus la loc.

 

Monica, le-au combinat pentru ca nu au suficiente doze Pfizer. Zic ei si ca asigura protectie mai buna la Delta. Cine mai stie. Am facut febra peste noapte si inca mai am putin. Dar trece la Paracetamol.

 

Judoka, nici noi nu am fost inca in Grecia. Era pe lista pentru vacanta de o saptamana. Cand am putut noi nu a vrut cea mare ca era stresata cu studiul. Eh, acum nu mai merge  [:D] . Spania insa a fost mereu convenabila si pentru noi. Deh, familie mare  [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Gata vacanta, azi a inceput scoala. 

Ne-am intors aseara dintr-o mini vacanta in sud. A fost fain si ne-am incarcat baterille.

 

Fetele ultra happy cu inceputul scolii, noi mai putin :).

 

De saptamana viitoare merg 2 zile la lucru, :((( s-a dus traiul cel bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O la laa ce nori negri Elkia :).

 

Au venit fetele de la scoala. Maya ultra happy ca e cu prietenele Nu a fost simplu, dar pana la urma sunt impreuna. Orarul e destul de ok. Si e f multumita de profa de mate, este cea pe care o dorea :).

Eva si ea cu prietena ei, dar la ea stiam de ieri.

Acum Maya e in parc la un picnic si Eva digereaza :)) inainte de a incepe iar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello,

 

Si noi ne pregatim de scoala maine.

 

In rest, am facut de toate, am bucatarit impreuna, facut prajituri, pictat, iesit prin oras la rasfatz, facut sport. [greutati]  Etc

I am aratat lui L. cum se plateste singur la magazin si cum se pune benzina. 
 

Coca, ce fain ca au nimerit cum vroiau. E mare lucru. 
A mea vrea sa facem o excursie peste gramita, sa ne vedem cu prietenele de la primara.

—————

 

M am apucat sa mi scriu la computer retetele, sa le am mai ordonata, cu poze, etc

 

Voi aveti retete preferate ? , de ex., sa va ceara toata lumea reteta ?  [:)] 

Bunica mea facea niste placinte intinse, fantastice mi se pareau. Umplute cu mere, branza dulce, varza. Hmmm [buca]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...