Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare, 

 

gata, am terminat vacanța .  [:)] . Voi deja sunteți in pâine , eu vorbesc de zilele plimbărețe. 
Despre castele Loirei ( 3 mari am vizitat ) am urcat poze pe fb. 
In cel de la Amboise sunt rămășițele lu Leonardo Da vinci, in schimb cel de la Chambord mi- a rămas la suflet . Castelul Damelor m- a impresionat bucătăria ( imensa cu vasele multe și felurite din cupru ) 

in schimb cronica spunea ca Mona Lisa a fost depusă aici in timpul nazistilor . 
faptul ca bicicleta a fost cu noi mi- a dat libertatea dimineatilro sa ma plimb prin piețe și sa aduc croissante proaspete băieților fără mare tam tam. 
 

in schimb sunt rupta. 
tot nu am găsit femei la mama mea, 

fratemiu s- a razgandit cu op in de  [smulgpar] , si Colac peste pupăza a murit fratele cel mic ( 17 ani mai mic ) de covid al mamei mele , Acu 4 ore . .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J, 

elvetiienii vin in de la cumpărături nu neaparat de prețurile brute ci de cele nete. 
Ei primesc 19% respectiv 7% retur . In gutschein . 
legea am studiat - o când am aplicat soluția in sistemul informatic . Dacă intri in sistemele productive o sa vezi ca multe sume se învârt și mult umsatz e in joc. 
sau, avem in Austria niște magazine care au o legislație specială . TVA nu e 19, ci 13. . 
 

saracii salariați din magazinele germane or sa fie încărcați și cu pfand-,ul de la sticlele de proseco și sticle de suc . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, 

 

Băiatul meu a împlinit ieri 17 ani. 
El, împreuna cu un altul, care e printre surprinzători și azi face 17, or sa facă petrecere la grădina noastră de vara, vineri . Au 40 de copii  [fri] . 
El e la b, celălat la c, fiecare își mai aduce și tot așa . 
 

invitatii mei de ieri erau vaccinați toți. Mai putini ai mei .  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani baiatului! Si succes la scoala, in nooul an scolar!  [flo2]

 

La voi cum este, functioneaza scolile in regim normal, nu? La voi copiii in general s-au vaccinat? Cel peste 12 ani... Cum e?

 

Maya, mult succes si fetelor in noul an. Probabil au inceput in forta sa stie o treaba, ca au facut cat au putut, in cazul in care mai intra scolile in online la un moment dat si nu prea se mai poate face efecient. Doamne ajuta sa nu! Sa nu mai fie online nicaieri. Ca si eu sunt ingrozita, desi zvonurile asa sunt... toata lumea imi zice sigur chestoa asta, de parca a planificat-o cineva si toata lumea o stie, numai eu nu  [batcap]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, 

 

Băiatul meu a împlinit ieri 17 ani. 

El, împreuna cu un altul, care e printre surprinzători și azi face 17, or sa facă petrecere la grădina noastră de vara, vineri . Au 40 de copii  [fri] . 

El e la b, celălat la c, fiecare își mai aduce și tot așa . 

 

invitatii mei de ieri erau vaccinați toți. Mai putini ai mei .  [alcool]

 

Elkia, multi ani fericiti inainte feciorului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O cafea mai tarzie, cineva ?   [cit]  [pace]

Am fost foarte, foarte suparata si chiar n-am mai avut chef sa intru pe DC si, cand am facut-o, m-a pus cel cu coarne sa citesc zona zoster care m-a terminat de tot.   [:(]  

 

Intre timp a inceput si Ale scoala, dupa boacana din primavara diriga a mutat-o in prima banca si in fata catedrei. Me very happy, she not so much.  [:D]  

Eu sper sa se "vada" profesori si elevi cat mai mult. 

Au primit orarul deja, manualele le-au primit in iunie. Are ore multe, 2zile/sapt cu 7ore. Cu franceza si inotul o sa aiba saptamana plina. 

 

Elkia, La multi ani feciorului !!  [balo]  [flor]

 

O zi faina sa aveti  !  [flo2]  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...