Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

Statistica spune ca cel puțin 4 sapt de vacanța sunt in minus in Germania Versus romania . 
In plus asta dau teze pana in 23.04 și apoi dau și pe 07.01 teza cu materia din 15.09. 
poate ca școala nu e așa de stufoasa la materii ca mathe fizica dar faptul ca au teza inclusiv la muzica e destul de stresant . 
mai tezele in prima sapt de după vacanța sunt stresante rău de tot. Atunci își strica toate mediile. 
 

copilul mie de clasa 8-a avea 35 ore sapt. 

La clasa 10 avea 38 ore săptămânale . 
maci la clasa 11 are 34 pt ca au trecut la nivel de cursuri . 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt de acord cu Elkia cu statistica si vacanta,e  mai putina in Germania cu vreo 3 saptamani, chier daca e altfel impartita.

 

Dar tot se toceste mult. E cunoscut faptul ca Bw si Bayern ul au cerinte mai ridicate la scoala. Plus imparteala lor pe real Schule si Gymnasiu.

Elkia, si pe mine ma termina materiile de umplutura. Al meu face religie din a 5 cu teze si tot. Frate, cata materie sa tot scoti atatia ani. Grrr...
 

Puiu, tu in ce land locuiesti? 

Mcoca, ai dreptate. Nu prea conteaza brevetul, dar eu daca nu cunosc sistemul.
Noi avem un singur liceu, mai e unul mai departe, la vreo,15 km, dar asta e privat. Dar tot mai sunt materii dificioe, ca franceza sau fizica/ chimie unde zice ca nu ii place si ca nu intelege mare lucru.

 

Diriginta e profesoara de franceza si vrea sa aiba intalniri individuale cu parintii. Yeee  [pk]

 

Elkia, tu vrei sa vaccinezi baietii ? Noi ne am gandit pt ado, altfel nu poate sa continue la judo. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la [cit]!

 

Elkia, la multi ani baiatului! Frumos ii serbezi. Nu stiu cum faci dar te dai peste cap sa iasa totul bine. Ai o mare doza de entuziasm la capitolul aniversari si surprize.

 

 

Si noi trebuie sa ne hotaram cu vaccinul mijlociei. Trebuie sa ne dam acordul si sa ii facem programare. La cea mare vor veni la liceu saptamana viitoare. Ea are 16 ani si noi nu mai avem drept de decizie daca il face sau nu. Cea mica nu il poate face deocamdata din cauza varstei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la [cit]!

 

Elkia, la multi ani baiatului! Frumos ii serbezi. Nu stiu cum faci dar te dai peste cap sa iasa totul bine. Ai o mare doza de entuziasm la capitolul aniversari si surprize.

 

 

Si noi trebuie sa ne hotaram cu vaccinul mijlociei. Trebuie sa ne dam acordul si sa ii facem programare. La cea mare vor veni la liceu saptamana viitoare. Ea are 16 ani si noi nu mai avem drept de decizie daca il face sau nu. Cea mica nu il poate face deocamdata din cauza varstei.

 

Noi am vaccinat-o pe Alexandra.  [batcap] Da, am fost in minoritate. Toata lumea m-a batut la cap s-o vaccinez, inclusiv ea. Din familia mea, stiti voi ca eu am familie mare si toata aici loco si implicata in toate cele  [fri] , ea era singura nevaccinata. Dupa ce s-a vaccinat si nepotul de 15ani n-am mai avut nici o sansa, desi nu m-as fi grabit chiar deloc. Asa ca acum duminica are doza2. Cu Pfizer se face la noi ptr copii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J, i-am vaccinat pe amandoi fix ieri. pt ca le-am promis ca dupa concediu sa ne decidem. ma rog, la noi problema era la cel mic, vis a vis de boaba autoimuna in singe (ITP) dezvoltata in 2013-2014. dupa lupte seculare care au durat vreo 3 luni 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...