Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

https://www.stiridecluj.ro/social/preotul-clujean-care-vinde-ciocolata-cu-marijuana-la-salina-praid-e-facuta-cu-binecuvantare-unsa-cu-bun-simt-cu-dragoste

 

[:-)))]  [:-)))]

 

Preotul clujean care vinde ciocolată cu marijuana la Salina Praid: „E făcută cu binecuvântare, unsă cu bun-simț, cu dragoste”  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Pe mine ma seaca de numa ca obliga copiii sa se vaccineze, dar numai 75¨% din cei peste 70 de ani sunt vaccinati.

Corect,

Si la L sunt vaccinatimajoritatea celori care au implinit 12 ani.

Daca vrem sa mai continue vreun sport, trebuie sa ne conformam, grrr

 

In alta ordine de idei, a venit toamna. Dimineata e intuneric, frig si ploua si patul cald.

Azi e mai nine putin, ca a aparut soarele si o sa fie peste 20 de grade.

 

Am de facut aprovizionare mai mare, pt congelator, in special. Plus pt casa lampi si alte lucruri practice. Si pantaloni lui fii mea, iar i au ramas mici.

 

un week end asa cum v il doriti  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu fac zacusca maine. De fasole. Azi coc ardeii. 

Sora-mea a facut de vinete si facem schimb de produse. 

 

Si la mine e intuneric dimineata si ma dispera caldura asta care nu se mai terminaaaa .... vreau sa ploua si sa ninga si sa fie frig si ceata ! 

 

Si eu vreau sa fac aprovizionarea ptr congelator, dar cred ca candva spre sfarsitul lunii. 

 

Mai ziceti ca eu ca maimutica sunt dupa voi !!  [flo2]  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, zacusca de fasole e cu fasole uscata? Nu am facut niciodata.

Mama a mai facut de ciuperci. Yumiii, aia e preferata mea.

 

De cativa ani, cumpar vinete de la o productoare din piata. O sperii pe femeia aia cu cele 10kg de vinete pe care le cumpar saptamanal :))). Noua ne plac f mult asa ca toata toamna fac salata de vinete, musaka, ratatouille, mancare de vinete. Asta pe langa zacusca si ce pun la congelator. Intotdeauna mi le da mai ieftin, asa vanzare ii fac. O sa-i duc si ei un borcan de zacusca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cu fasole uscata.  Azi o pun la inmuiat peste noapte si maine dimi o fierb. 

Si noi faceam cu ciuperci, dar ne-a plecat culegatorul in Scotia.  [:-)))]  [alcool]

 

Anul asta a fost foarte cald, s-au facut foarte bine totul prin gradina. Ieri mi-a adunat sora-mea ultimii ardei ptr zacusca asta si au fost 4kg.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe la noi e rece dimineata si seara, desi zilele astea nu a fost chiar asa racoare seara.

Insa peste zi mie imi place ca e mai caldut, e totusi septembrie, toamna timpurie, e prea devreme pt frig, ploaie, vant, ceata si vreme mohorata all day, fara sa iasa soarele zile intregi. Aia e pt sfarsit de octombrie, noiembrie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca,

din astea obisnuite, cele pe care le am cam tot timpul : peste, spanac, brocoli, fructe, struguri, pizza.

L am spalat si oprit in vacanta si trebuie sa i dau drumul.

O sa iau si vinete si sa coc, am cam tot timpul pt salata.

 

Da, cred ca o las pe luni, acum e aglomeratie la cumparaturi.

 

Asta mi s a parut interesanta cu unt si verdeturi

 

http://retete-usoare.eu/incetati-sa-aruncati-produsele-alimentare-nu-folositi-congelatorul-doar-pentru-carne/

In zona o sa mai deschida un supermarket , yeee    [pk] , e si in drum cand ies de la servici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...