Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

Salutare salutare, 

la noi vor Fi la noapte 9 grade. Dar de contează . 
astia ai mei. Ei și încă 30 copii petrec la grădina și care vrea își aduce izomata și direct pe iarba . 
noroc ca nu ploua . 
le-am pregătit niște aperitive la amețiți ăștia doi ca pana fac ei friptura li se lungesc urechile . 
paien ai sa se își umfle burtile 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Petrecere frumoasa! Important este sa se distreze si sa se simta bine, indiferent de cum va fi vremea. Se adapteaza ei  [:)]  [flo2]

Salutare salutare, 

la noi vor Fi la noapte 9 grade. Dar de contează . 
astia ai mei. Ei și încă 30 copii petrec la grădina și care vrea își aduce izomata și direct pe iarba . 
noroc ca nu ploua . 
le-am pregătit niște aperitive la amețiți ăștia doi ca pana fac ei friptura li se lungesc urechile . 
paien ai sa se își umfle burtile 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

La noi : a venit toamna, fiecare e la activitatile lui, cea mica a trebuit instalata in alt oras si incepe azi cursurile. 

 

[eu nu fac decit dulceata pe iarna cu ce mai apare in gradina si pun la congelator ce mai creste in exces]

Danuta, pune reteta de zacusca de fasole, poate ma ocup si eu sa vad cum iese. [flo2]

 

Va pup pe toate si va las cafea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata voua.  [flo2]  [cit]
Mik - ai lasat fata sa plece .  [q]  Ii place ? 
 
Zacusca de fasole boabe uscata  / Autor: Savori Urbane
3 kg ardei capia sau gogosari cantariti cruzi, cu cotoare
1 kg ceapa
500 g fasole boabe uscata sau 1 kg de fasole boabe fiarta, din conserva
1 kg de morcovi
400 ml ulei
1,5 L bulion de rosii (sau 2 kg de rosii proaspete)
sare, piper boabe, foi de dafin

 

Din cant astea mie mi-au iesit 17.5 borcane de 400ml, de-acelea mai mici. Am pus fasolea ( fiarta separat ) la inceput si s-a cam sfaramat. Eu ardeii i-am copt, am pus mai putini morcovi si mai multa fasole. 

 

Am facut si gem de prune 8borcane si o praji cu prune si am pus si prune la congelator 2 cutii ptr praji. Sora-mea zice ca se inmoaie prea tare, asa ca o sa le pun in praji congelate.  [fri]

 

Am fost la un festival de street food si am mancat scoici ( bune, ne-au placut ) si creveti ( nu ne-au placut )  Am vrut sa luam si paella, dar mai trebuia sa asteptam si n-aveam timp. 

 

Ieri i-am facut lui Ale doza 2 si azi nu se simtea prea bine, desi se poate sa fie de la cm, prima zi. Am invoit-o de la scoala pe motiv de cm, n-am mai insirat toata povestea pe grup. 

 

Zilele astea la mine e rece si ploua. Me happy.  [flo2]  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, 

 

ai fost in ro?

 

dana, 

suna bine zacusca ta. 
 

mai, știți faza cu ulciorul ? 
Ei bine, de sâmbătă începe stomacul și ma doare pana duminica seara, când începe capul . Toate noapte, am luat nurofen și paracetamol 1,000 și nimic . 
masa ca dimineața când eram la masa cu copii la 6:30 am băut un expreso dublu cu o lămâie ( o vecina mi-a spus ) și mi- am revenit complet . 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alta idee, m-am făcut ieri găluște cu prune învelite in aluat de eclere. Foarte bune. ieri la micul dejun aveam niște invitați la micul dejun, dar parca au știut și ne- au chemat ei la ei. meu oricum am stat pe ceai, dar găluștele au fost savurate .

 

Cele trei sunt cu brânza . Cele din dreapta sunt cu aluat de ecler

post-83325-66646_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello

 

Am facut sambata vaccinul si duminica am stat pe tusa, n am fost in forma.Tot din cauza asta, Ado a lipsit ieri de la scoala. 
Am un sentiment de frustrare, de indoiala. [fri] 

Nu stim ce efecte are porcaria asta pe termen lung, mai ales la baieti. I au recomandat sa nu faca cinci zile sport, pt ca au fost multe cazuri de miocardite si palpitatii. 
 

Mik, acomodare usoara fetei ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...