Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu,

nici nu prea stiu unde se fac. Costa 50 de euro. Am facut anul trecut, cam la sase luni de la boala.

Nu stiu, parca incepe sa ma doara capul de la toata porcaria asta, parca sunt in ceata.

 

La copii se face testul atunci cand faci vaccinul. Daca ai anticorpi faci numai o doza. Si ne-a zis ca daca ai anticorpi reactiile sunt cam naspa .... de aia ma gandesc ca poate Ado are anticorpi.

Si da, la copii asa e directiva : o doza daca ai anticorpi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca,

n-am stiut, dar acum e prea tarziu. Noi fiind cu toate acareturile la vecini, adica medic si asigurare, l am facut la nemti. Si ei nu fac test.

Poate nu tine neaparat de anticorpi, noua ne au explicat ca baietii/ tinerii au mai multe reactii adverse.

Sanatate Mayei, sa si revina cat mai repede.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Also,

s a schimbat schimbarea.  [pk]

Pass ul sanitar sau testul se cer pt copiii la activitati incepand din ianuarie.  [flo2]

Ori si-au dat seama , ca ar fi prea multe familii in incurcatuta ori ca nu este f eficient, orimau vrut sa mai dea un ragaz.

In fine, pana in ian face 12 si mai avem timp sa reflectam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, fiul mare a avut covid in decembrie si a aspteptat 6 luni sa-si faca vaccinul. Doar o doza. Nu l-am mai intrebat daca mai face alta. In orice caz pentru el doza asta unica e suficienta; lucreaza la spital si pentru lucrat in spital se cere "vaccinare completa". Cei care au facut o doza de Jensen sunt si ei considerati "vaccinati complet"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik,

si pt mine ar fi suficienta, dar oficial nu am facut nimic.

 

O cafea ? 

merge pe vremea asta cu frig si ploaie marunta, vreme de stat in casa. 
 

Cam asta. Am ajuns si la piscina  [il]  [pk] , ar fi super daca m as tine constant de program.

Copiii si au intrat si ei in ritm, cu scoala si antrenamentele in forta.

 

 

o zi frumoasa si cu soare  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou! Helou!  [flor]

Azi incep mai tarziu, asa ca imi beau cafeaua cu voi!

Si aici vreme mohorata si rece.

Vad ca toata lumea a inceput scoala. Spor la invatat si mult succes!

Noi ne-am vaccinat cu ambele doze, fii-mea a avut covid si a primit o doza de John  [:)] , intre cele doua eveniment au fost doar vreo 4-5 luni la ea. Inainte de vaccinare ai o discutie cu un doctor si chiar daca nu ai dovada ca ai avut covid, tot isi noteaza ce ii spui. Nici ea nu a avut dovada, dar totul e inregistrat in dosar. Din prima i-a zis ca o sa aiba reactii adverse puternice si sa aiba grija, ce sa faca, unde sa sune in caz de ceva. A facut febra 2 zile, a fost ca o meduza, dar dupa, totul ok.

o zi usoara sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Noi ne-am vaccinat cu ambele doze, fii-mea a avut covid si a primit o doza de John  [:)] , intre cele doua eveniment au fost doar vreo 4-5 luni la ea. Inainte de vaccinare ai o discutie cu un doctor si chiar daca nu ai dovada ca ai avut covid, tot isi noteaza ce ii spui. Nici ea nu a avut dovada, dar totul e inregistrat in dosar. 

Devo, pe mine nu ma ajuta cu nimic daca e notat in dosar, qr cod nu primeste. Poate sa mai insist. Keine Ahnung.

La nemti nu se mai vaccineaza cu  John.

 

Mai vino si bea cafelutza cu noi.  [flo2] Spor si fetei la scoala ? Se descurca ? Ii place ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...