Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


Recommended Posts

  • Răspunsuri 886
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata,

greu, greu cu luatul de la capat lunea.  [:)] 
 

 

Eu am iesit joi pe pista de atletism si am reusit sa alerg 3 ture. Cu pauze intre ele, nu legate. 

Bravo, Monica ! 

Rezistenta se capata cu perseverenta. Trei ture ai mei fac de incalzire la antrenament. Acum e maimnasol ca e vremea urata, dar se tine antrenamentul pe orice vreme, in afara de furtuna.

O alternativa e mersul rapid, asta e chiar sport oficial. Mie imi place mult.  [il]

 

Mcoca, dar de ce ai facut test ? La recomandarea medicului? 
 

Eu daca nu am in program fixat, nu ma mobilizez, se gasesc tot timpul scuze sa fentezi. Acum am piscina o data si alergare,tot o data pe saptamana. Nu e mult, pt varsta mea e ok. [:D]

Si mai fac ceva exercitii, haltere, streching seara uneori , ca sa  nu merga tv ul degeaba.

 

Aseara ne uitam la bucatarie-misiune imposibila, trebuiau sa ghiveasca o reteta cu foi in straturi, pate ficat si jeleu de gutui.

 

va las o cafelutza calda,

 

o saptamana reusita  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voua. La mine e soareeee, ma dispera  [:-)))] , am impresia ca nu mai vine iarna ever. La soare e cald si la umbra e frig. 

Am inceput saptaman in forta, zici ca i-a intepat ceva pe toti in week-end-ul asta.  [fri]

 

Ieri am fost la o prietena sa-i duc cadoul de ziua ei.

Familie 100% ne-vaccinata. Nimeni. Nici cei peste 70ani nu s-au vaccinat. Parintii lor, cumnatii, parintii cumnatilor etc. Absolut nimeni. 

N-au facut covid si au umblat intr-o veselie in acesti 2ani. Toti adultii din campul muncii sunt bugetari (d'astia de-i iubesc eu) si n-au nici o obligatie. Nici sa se vaccineze si nici sa se testeze. 

Anul trecut nu ne-am intalnit in interior pe acest motiv, anul asta ne-am dus. 

Am venit cu o plasa imensa cu mere foarte bune si gutui. 

 

Sambata am gatit vitel cu ceapa multa, s-a mancat tot. Asa ca azi fac un pilaf cu pulpe dezosate de pui. 

 

O zi faina sa aveti.  [flo2]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poftiti la [cit] cu lapte!

 

 

Noi in forta de azi. Am plecat toti de acasa devreme. Atat de ametiti si de devreme ca am avut timp 3 din noi sa ne intoarcem dupa lucruri uitate  [:-)))]

 

 

Am avut un we cam in casa. Atat ca am mai fost la iarba si am mai curatat prin gradina de flori. Exit sa cumpar flori noi acum. Ar aduce un plus de culoare dar sunt cam bani irositi daca da inghetul.

Iar am facut mancare la greu si mai sunt doua portii de ciorba azi. Ah, si putin somon dar nu se vor bate fetele pe el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...