Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna dimi,

 

Mihaela, cum a rezolvat sefa problema? Ce fain cu caprioarele.

 

 

Oh, am aflat azi dimineata cand am ajuns la job ca eu gresisem ceva (am amestecat doua loturi, desi am verificat sa nu se intample, dar eu am vazut aceleasi cifre, desi una diferea intre cele doua numere de lot). Asa ca a fost simplu de rezolvat :)).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi au deschis de poimâine etapa a doua de vaccinare. Din păcate eu nu intru și mi-e tare ciuda. Se vaccinează doar personalul care are contact direct cu pacientii. Ovi va putea sa se vaccineze. Eu nu. 
Au scos și înscrierea online, se poate doar suna la tf. 
 

Nah, mai aștept...dar fără plăcere. 
 

In schimb, am primit in sfârșit programarea la RMN, in 5 Martie va fi. Sper, sper, sper sa se vadă problema. 
 

Azi e și ziua uneia din prietenele mele din Ro. I-am scris un mesaj, nu am vb cu ea de 3 ani. Decât scurt, prin mesaje. Iar de un an chiar foarte puțin. Azi însă m-a întrebat dacă ma poate suna și am vorbit vreo ora la tf :)). E așa de fain, ca parca au trecut câteva zile de când n-am vorbit, de fiecare data. Băiatul ei e student in Hamburg, nici nu știam ca a terminat liceul :)). Credeam ca e clasa a 12-a. Îl știu pe băiat de când era in burta la mama lui, atunci am fost colege de serviciu și așa ne-am împrietenit. E una din cele trei prietene cu care ma văd de fiecare data când merg in Ro. Doar ultima data nu am reușit, a avut ea probleme și n-am reușit sa ne vedem. De asta au trecut 3 ani...

 

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, stai liniștită, dacă porți masca tot timpul cât ești printre ei și printre colegi, nu vei lua. Eu am avut fetiță cu covid în clasă, a venit două zile cât era posibil contagioasă și nimeni nu a fost contaminat.

Dar masca chiar nu trebuie scoasă deloc, nici când suntem departe de elevi, la tablă și ei în bănci, pentru că virusul se propagă în aer.

Și clasele aerisite bine...ehei la câte discuții pe fb m-am contrat cu părinți și chiar profesori din Ro pe tema faimoasei aerisiri. De genul valeleu, aerisesc clasele cu copiii în clasă, șoc și groază, curentul ne omoară.

Eu țin două geamuri deschise 10cm în permanențä în clasă când temperaturile sunt rezonabile ( adicã până la -8-10), dacă e mai frig doar în pauze, înainte și după ore.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur pun mana pe masca non stop,pt ca vorbesc si-mi cade. ma dau cu dezinfectant, drept urmare am avut mainile decojite. de-abia mi le-am reparat. de aerisit, am incercat sa stam cu geamurile deschise. dar e f mare galagie afara.ba copiii mici la sport, ba e un zgomot de la centrala sau ce-o fi. si asa nu aud si nu inteleg mai nimic din ce zic elevii din cauza mastilor. plus ca eu ma plimb din clasa-n clasa, unde intr-o clasa sunt 35 unul langa altul. vorba aia, va fi ce trebuie, n-am ce sa fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...