Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna ziua!

 

Ant, la multi ani! sa fii sanatoasa o mie de ani! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Velvet, sanatate multa! sa fie o forma usoara!

 

Mihaela, felicitari Silviei pentru job si tie pentru curaj ... eu nu as face de bunavoie un curs de statistica [:)]  am facut in liceu si nu mi-a placut deloc.

 

noi am avut un week-end plin. sambata au avut fetele cros, duminica am fost la tara. am fost la padure si l-am luat si pe Ursu cu noi. a stat cuminte in masina. a alergat prin toata padurea si cand am ajuns acasa s-a culcat instant.

astazi a plouat toata ziua. dna T e tot acasa asa ca saptamana asta e soacra mea la noi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie mi-a placut statistica, am avut si o seminarista ft buna. Am luat 9, fara sa tocesc. Profa ne dicta cam 20 pg la fiecare curs, dar la examen nu a fost greu, pt ca ne explica ft bine tipa de la seminar. Plus ca au contat si notele de la testele de la seminar. 

 

La fel a fost la finante, ft buna seminarista, mi-a placut materia.

 

E adevarat ca nu mai stiu nimic  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mulți ani, Antmil!

Velvet, sa speram ca e doar o alarma falsa și testul pcr iese negativ. Și soțul meu a avut o ușoară stare ca de început de viroza, a doua zi după prima doza de Pfizer - frisoane, nas înfundat, secreții nazale ușoare. Covid a avut în noiembrie.

Nu am idee care este precizia testului rapid, de care ai făcut, din acela cu sange din deget sau cu saliva? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina vaccinul l-am facut pe 14, duminica trecuta. am luat test cu recoltare din nas.

 

cum voi proceda cu rapelul daca PCR ul e pozitiv? sun sa il anulez ,nu-l mai pot face pe 4 aprilie. dar trebuie sa reiau si prima doza?

 

imi pare rau, viv...

 

asa m-am saturat de tot!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, nu e un curs de statistica pura. E statistica Pt cei ce lucrează in sănătate sau chimiști. E cu aplicație directa in ceea ce lucrez, nu e abstract. Nu am de învățat formule și calcule. Toate formulele sunt introduse in tabele Excel gata existente, noi doar completam cu rezultate. Eu vreau sa înțeleg de ce se aplica calculele statistice și cum sa “traduc” rezultatele. :) 

E musai, nu de voie buna :). Altfel bâjbâi sa îmi fac treaba cum trebuie. 
 

Cursul (cursurile) e (sunt) in toamna târziu, Septembrie-Noiembrie, sau Noiembrie-Ianuarie. Pana atunci sper sa nu am nevoie stringenta de ele...am o carte care e și literatura Pt unul din cursuri. In cel mai rau caz imi bag nasul in ea mai repede. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...