Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Corina vaccinul l-am facut pe 14, duminica trecuta. am luat test cu recoltare din nas.

 

cum voi proceda cu rapelul daca PCR ul e pozitiv? sun sa il anulez ,nu-l mai pot face pe 4 aprilie. dar trebuie sa reiau si prima doza?

 

imi pare rau, viv...

 

asa m-am saturat de tot!

nu se reia prima doza. se face rapelul indata ce e posibil (oficial, dupa iesirea din izolare, daca totul e ok si nu mai ai niciun simptom)

 

aici sunt clarificarile oficiale:

 

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fvaccinare-covid.gov.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F02%2FComunicat_rapel_bolnavi.pdf%3Ffbclid%3DIwAR0gx_Mx7EWQ1F_kH6LhljlOvsRUD4oTtE0E_XcznBj9dRrCnxrMPAN913Q&h=AT3g8fKTA50aeENR0ia5lVXWBxbM8BQic5f9oZ77EjmYiaTrSoVGG8HUxoRqd10ceD7F_YEwtEKkdmqVIbQqD5tS7pTrkN3Ua-H_fejAYpEkb46jO6eoy8kSzX2DXO3yOA&__tn__=R]-R&c[0]=AT0uiBFRDzcO4e7Ao9jZevjhlqry0zve_2Z2O2N-OK5V7pNLNvKcuveZOmjeQDN3e5i0s0Peocz5BF3SQBeatO9u3BNLyjnOoMSnGQR_MUiKV8skVAFk06m53HBwC-IxCzcMms_esom5NqB-Abzynxm92TEXquWo5AvVVQo_gsMoenVxs2bhA59bw-nBqmafQU-qfPlXJNA

 

(sper sa  mearga linkul, ar trebui sa se deschida un pdf).

 

in chestionarul de la centrul de vaccinare e acea intrebare daca ai avut covid in ultimele 28 de zile, dar nu ar fi corect sa refuze rapelul daca sunt mai putine, atata vreme cat in comunicatul oficial scrie altceva.

 

oamenii cu care discut eu despre vaccin ii sfatuiesc pe cei in situatia ta sa ia legatura cu cei de la centru; zice-se ca daca ii suni pe cei care se ocupa de programari spun ca n-au cum sa te ajute.

 

sfatul meu e sa stai linistita, cumva zic c-o s-o rezolvi, si daca il faci pana in 42 de zile e perfect ok.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi au aprobat J&J azi..dar comenzi nu au facut  [bang] vaccinul e dezvoltat aici, la sediul din Berna.

 

AZ inca nu e aprobat, dar au comandat 5 mil.de doze..il vor aproba in curand  [ascuns]

 

Ma bucur insa ca fratelo e vaccinat si in curand va face si rapelul. Noi la sf.asteapta  [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine s-a manifestat azi primul efect advers al pandemiei [:I] am reusit sa le las pe mama si pe doamna care sta cu ea fara program tv [:-)))] 

 

obisnuiam ca la sfarsit de an, cand mergeam acasa de Craciun, sa le platesc in avans pe urmatorul an abonamentul la cablu.

 

anul asta am fost mai devreme, la inceputul lui decembrie, si nu m-am mai gandit la asta. intoarsa la Bucuresti, nici atat.

 

azi m-a sunat prietena mea, pe care o chemase doamna Iulisca la ele sa vada ce s-a intamplat cu televizorul [:)]

 

habar n-am daca cei de la cablu au trimis ceva avertismente sau nu. oricum am inteles ca maine se face reconectarea, c-am platit azi. si-am stabilit ca e chiar terapeutica o jumatate de zi fara TV [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mianna multumesc  [flo2]  cu cei de la centru unde m-am vaccinat?

 

miha multumesc [floare3]

 

multumesc Laura  [flo] 

 

ant La Multi Ani! sa fii sanatoasa!  [flo]

 

nu au venit sa-mi recolteze ..sa vorbesc maine cu dr de familie.sa vad sun iar la 112, ce fac...ca pana vin,pana iese rezultatul,eu ce fac? nu pot merge la munca. trebuie sa imi dea medical pe altceva. plus ca stau 14 zile in carantina de la rezultatul PCR.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...