Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

AstraZeneca. la noi nu exista altceva disponibil...din cate stiu. pe 17 aprilie am doza 2.

 

Da, pentru personele sub 55 de ani se distribuie doar AstraZeneca pentru că deocamdată se mai așteaptă date privind eficacitatea pentru grupe de vârstă mai mari. Vaccinurile Pfizer și Moderna se administrează în această fază persoanelor peste 65 de ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

si astazi ma doare mana. nu pot sa cred ca de la un vaccin ma doare mana atat de mult. sefa mea s-a vaccinat ieri. se simte perfect, nu a facut febra, frisoane, nu o doare nimic, nici macar mana. deci, sunt eu mai sensibila [batcap]

 

 

daca inca mai vin felicitari mai am si eu o speranta ca ajunge si felicitarea Crinei la Londra [:-)))]

Strumphy, ce mai faceti, cum sunteti? 

 

Mihaela, imi pare rau ca nu intri la vaccinare, e ciudat cum personalul medical asteapta atat de mult. dar ma bucur ca macar la rmn ai reusit sa te programezi. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, pentru grupa ta de vârstă nu e disponibil alt vaccin pe nicăieri. Eu încerc să programez mai multe persoane de peste 65 de ani (care ar primi Pfizer / Moderna) și deocamdată nu se pot face programări pe niciunde prin țară (și situația e așa ce ceva vreme). Se vor relua programările în martie pentru Pfizer / Moderna, când intră tranșe noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet,  [flo2]

 

Cam aiurea la voi. Pai daca tot ati inceput scoala, ar trebui luate mai multe masuri. Toti profesorii, /directorul ce pazeste ? 

Nu 35 in clasa.

Si la noi se tin geamurile rabatate din cand, in cand. (chiar daca uneori e galagie afara ) . La pauza se deschid geamurile si se dezinfecteaza bancile. (e o munca extra a pesonaluliui). Copii nu poarta masca, pt ca sunt la primara.

Si masca nu e ok sa cada cand vorbesti.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna ziua! si astazi ma doare mana. nu pot sa cred ca de la un vaccin ma doare mana atat de mult. sefa mea s-a vaccinat ieri. se simte perfect, nu a facut febra, frisoane, nu o doare nimic, nici macar mana. deci, sunt eu mai sensibila [batcap] daca inca mai vin felicitari mai am si eu o speranta ca ajunge si felicitarea Crinei la Londra [:-)))] Strumphy, ce mai faceti, cum sunteti? Mihaela, imi pare rau ca nu intri la vaccinare, e ciudat cum personalul medical asteapta atat de mult. dar ma bucur ca macar la rmn ai reusit sa te programezi.

 

E diferit in Suedia de la o regiune la alta. Nu e la nivel național așa. Fiecare a prioritat in funcție de cum e infecția. La noi pe insula, personalul medical, care nu lucrează direct cu pacientii, a fost cel mai puțin afectat. Nici chiar cei care au lucrat direct cu pacienți covid, nu au fost bolnavi. Dar totuși ei se expun unui risc mai mare, de asta sunt prioritati. 
Eu știu teoretic cum e, practic însă vreau sa ma fi vaccinat ieri :)). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...