Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Profitați de ziua de azi să vă puneți în regulă chestiunile de dragoste :))

 

Glimmer, tare mi-a placut asta. A sunat ca Netty de la ProTV :))) Clar, azi stau pe capul barbatului sa ne rezolvam chestiunile de amor...

Ma duc sa caut despre Dragobete, ca nu prea stiu ce obiceiuri sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare vine primăvara? Ieri am văzut un fluture superb, negru cu maro-roșcat pe aripi, azi o barza zbura nauca pe lângă sediul firmei, suntem undeva în afara orașului și am avut ocazia sa vad diverse viețuitoare - fazani, iepuri, cotofene, uliu, încă o pasare mica și simpatica, ce canta frumușel (nu e mierla, sigur).

Berze am văzut și în weekend pe un câmp de lângă A3, posibil ca ele sa nu fi migrat, sa fi rămas aici și peste iarna? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine,

 

E cald si soare...sper sa o tina tot asa ca inca avem zapezi de topit. M-am entuziasmat la prima ora ca o ferma cam la o ora de noi a deschis lista pentru "shares" si am prins si eu loc in sfarsit. Se vand foarte repede shares aici si doi ani la rand nu am prins loc.

 

Acuma daca as avea noroc sa prind loc la plaja sa stochez caiacul si paddleboard-ul, ar fi chiar miraculos!!!!!! Sint pe lista de asteptare (cica la mine la plaja e lista de asteptare e 2 ani, la plaja alaturata e 5 ani) - mi-ar place ca nu ar mai trebui sa imi aduc "barcile", doar le las acolo pe plaja pe un stand (deci nu le mai urc pe masina de cate ori merg la plaja). Tineti pumnii!

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

musai sa zici care sunt alea......

sa stii ca am dat de greu.. sotu' nu recunoaste ziua de Dragobete. Ca cica sa aleg, Suedia sau Romania, ca el nu se joaca cu dragostea asa cum vreau eu...

Deci, stau cu chestiunile si neidentificate si nerezolvate..nasol, nasol [pk] . Cred ca il scot la o cafea, ca e soare [:)] [biz] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare vine primăvara? Ieri am văzut un fluture superb, negru cu maro-roșcat pe aripi, azi o barza zbura nauca pe lângă sediul firmei, suntem undeva în afara orașului și am avut ocazia sa vad diverse viețuitoare - fazani, iepuri, cotofene, uliu, încă o pasare mica și simpatica, ce canta frumușel (nu e mierla, sigur).

Berze am văzut și în weekend pe un câmp de lângă A3, posibil ca ele sa nu fi migrat, sa fi rămas aici și peste iarna? 

 

La noi vine - maine cica-s 15 grade, iar poimaine 16 [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, tare mi-a placut asta. A sunat ca Netty de la ProTV :))) Clar, azi stau pe capul barbatului sa ne rezolvam chestiunile de amor...

Ma duc sa caut despre Dragobete, ca nu prea stiu ce obiceiuri sunt!

Nu trebuie să fie ceva ostentativ, poți să o faci fără măcar să observe :)))

Ideea e de un restart, o reîmprospătare din propriile resurse, precum natura primăvara.

 

Nu contează unde ne aflăm asta e frumusețea până la urmă.

 

Pe mine m-a fascinat mereu ceea ce se transmite din generație în generație de li se pierde urma.

Miturile și arhetipurile sunt piloni ai spiritualității umane, legături spirituale ale oamenilor de azi cu cei de acum sute de ani. Și sunt universale :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...