Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bonsoir! La noi fura azi vreo 8 grade cu soare, si am avut program de cafea mai toata ziua :))) M-am intalnit la o breakfast coffee cu distantare cu prietenele romance in portul nostru. Nu le mai vazusem de anul trecut din Martie. Am trancanit vrute si nevrute. De case, copii, barbati, joburi, vacante.  Care mai de care cu povesti,  unele ma triste, altele mai hazlii.

Apoi dupa pranz am fost cu sotu' la un latte asortat cu o prajitura cu morcov- care a fost absolut delicioasa, la un restaurant in mijlocul marii. Batea soarele inanuntru, se vedea marea, a fost minunat.  Acum impaturesc rufe si gugalesc idei de redecorare a dormitoarelor copiilor...

 

Viv, chiar patanie cu pestele... Eu nu suport mirosul si nici nu curat peste, este resp sotului.

 

Ce o fi cu Strumphy? I-am dat si mesaj mai acu o sapt pe FB si nu mi-a raspuns.

 

Va doresc un weekend insorit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A

 

Am intrat acum pe platformă și de exemplu maică-mea are programare la prima doză pe 4 martie, rapel pe 25 martie, așa scrie și pe recipisa primită la finalizarea programării. În sistem dacă intru la detalii și descarc recipisa, rapelul e tot la 25 martie. Asta înseamnă că e ok, nu? Nu e posibil adică să mai intervină schimbări, sper.

Dealtfel la știri eu am auzit că de azi încep programările pentru o nouă serie de pfizer, de aceea am și intrat.

 

nu stiu de cate ori sa repet ca e posibil.

 

habar n-am ce vaccinuri sunt acum disponibile la centre.

 

pentru doamna de care vorbesc, si acum in platforma data rapelului apare 3 martie, desi va fi 10 martie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi a fost azi frumos.... am scos mandra si o prietena in parc, ele s-au plimbat, eu am stat cu consortu la cafea. Au venit si ele apoi.... acu sunt amandoua aici si picteaza de zor. Blanosu a fost cu gasca sa manance in oras si apoi sa doarma la un coleg. Abia astept sa treaca si martie si sa vina primavara :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buna seara eu am rapelul la 21 de zile. pot afla, cand voi merge la prima doza, ca ma vor amana cu doza 2? ca poate nu ma mai injecteaza cu Pfizer?

 

Exclus. Nici nu te amâna, nici nu te vaccinează cu altceva. Dozele pentru vaccinul inițial și rapel se aloca pe centrele de vaccinare, pe baza programărilor făcute. Când nu au fost doze suficiente din cauza scaderii/întârzierilor loturilor de Pfizer, a fost decalat programul cu totul, cu 3 săptămâni, dar cei amânați tot cu Pfizer vor fi vaccinați. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exclus. Nici nu te amâna, nici nu te vaccinează cu altceva. Dozele pentru vaccinul inițial și rapel se aloca pe centrele de vaccinare, pe baza programărilor făcute. Când nu au fost doze suficiente din cauza scaderii/întârzierilor loturilor de Pfizer, a fost decalat programul cu totul, cu 3 săptămâni, dar cei amânați tot cu Pfizer vor fi vaccinați. 

nu te supara, ai citit ce-am scris? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...