Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Glimmer, nu stiu de ce am patit asta, ca nu am avut vreun incident, foarte grasa nu sunt, poate varsta m-a lasat fara ungere la instalatia genunchiului.

Sună dureros. Chestia e că ne deteriorăm, nu trebuie să fie un motiv evident. Nu sună prea optimist chestia asta... Dar ai grijă cu articulațiile.

Sănătate îți doresc!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Glimmer, asa e, din pacate ne "deterioram", ne dezmembram, se "strica" diverse... Depinde cat de rezistent e organismul.

Dar la un moment dat, la fiecare va "scartii" ceva in decursul timpului, fiecare are un punct vulnerabil: fie vedere, fie auzi, fie diverse articulatii, fie pe parte interna inima, stomac etc...

 

Si eu am probleme cu articulatiile lombare, de la 29 de ani, deci nici macar nu o pot pune pe seama varstei, ca atunci chiar eram tanara. Dar mi s-a tras de la nasteri, mi-au pus diagnostic "rectitudine lombara", pastile la durere ura si la gara. Si incerc sa tin sub control cat pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CCS pleaca miercuri, foarte repede l-au vrut acolo.

Va sta 14 zile in carantina.

Am avut foarte mult de alergat azi, bine ca am terminat cu notariatul. Mi-a dat procura sa ma pot ocupa de succesiune in caz de...

 

Intre timp m-a sunat si soru-mea din america, ei ii trebuie certificatul de nastere in traducere legalizat, habar nu stiu de ce, nu am intrebat.

Magaretele cad pe mine, va spusei eu.

Sănătate multă! 

sora poate sa facă traducerea si legalizarea in America. Noi așa am făcut. Sunt multe grupuri de romani pe fb , nu se poate sa nu găsească pe cineva care face asta . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 
 

Ați auzit de seitan? Ați mâncat? 
 

In seara asta a pregătit Silvia cina, căci citise de o vreme de seitan și voia sa încerce. A făcut azi, l-a pregătit original, de la zero, lăsat vreo 10-15 min intr-un marinat de miso cu un cub vegetal și ulei de susan, apoi prăjit in unt, și fiert in marinată vreo 15 min. A făcut risotto cu vin alb și cu ciuperci, ca și garnitura. Foarte bun, m-am saturat și nu simt greutatea in stomac ca după carne. 
 

Silvia e o bucătăreasă super! Gătește foarte bine. Și ii și place :). Mai scap și eu de stat la cratiță :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, sănătate cu genunchiul! 
 

Lauranico, multă sănătate mamei tale! 
 

Eu am vineri RMN-ul. Dar am de așteptat pana in 25 când am programare cu medicul la tf. Situația e la fel, măcar nu e mai rău. Deja sunt obișnuita, nu știu cum e sa nu ma doară când mișc mâna... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, imi pare rau de genunchi - se repara insa relativ usor meniscul; artroscopic. Sotul a avut operatie si s-a refacut foarte repede. Si mama e operata la ambii genunchi fix pentru aceeasi problema (si nu a fost fotbalista  [:)] ). Ea s-a recuperat mai greu ca nu a fan la programul de terapie de dupa operatie. 

 

Mihaela, bravo Silviei pentru gatit. Suna bine meniul! Am mancat seitan doar in alte "chestii" - gen hot dog sau ca inlocuitor in alte produse dar nu am gatit niciodata (nici seitan nici tempeh); ma impac mult mai bine cu tofu.

 

De la mine nimic nou - azi ne-a pocnit un val de frig dupa ce aseara a batut un vant cumplit care m-a tinut treaza toata nopatea. Avem impresia ca zboara casa cu mine cu tot. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mâncat decât quorn, dar nu mi-a plăcut. Era uscat, probabil n-am știut sa îl gătesc. Nici tofu, nici soia, nimic altceva. 
 

S-a plâns și sora mea de frig. Abia aștept sa se mute, sa nu se mai plângă atâta, ca am obosit...apoi i sa înceapă mama probabil. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...