Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Noi (eu cu sotul) ne-am înscris la curs de îndrumători Pt ca Silvia sa poată face școala de șoferi cu noi. Silvia va face separat un curs Pt viitori elevi de școala de șoferi. A tot zis ca nu nu, nu vrea. Pana deja toți in jurul ei fac școala și s-a molipsit și ea :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela, succes să aveți în demersul vostru!

 

Vă recomand și eu un serial documentar pe Netflix, „Putreziciune” (v-am mai pomenit eu că am început să îl urmăresc). Este vorba despre „putreziciunea” din spatele unor lanțuri de produse alimentare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, a iesit IGg lui barbata-miu: IgG ser (eCL800)/ Metoda - ECLIA 538.4 AU/ML IgM - 92.77 AU/ML

 

Trebuie sa aibă și rezultatul “pozitiv” “negativ” sau “indefinit” (nu știu cum e in romană). La noi așa ajung rezultatele la pacienți, altfel nu știu cum sa “traducă”. Mie valorile astea nu îmi spun nimic :). Are măcar valoarea “prag”? 

 

Ce îmi dau seama din valori, Pt ca au aceeași unitate de măsura, este ca IgG-ul e mult mai mare decât IgM-ul ceea ce înseamnă ca boala a trecut de faza activa (asta însă o Știați, de asta nu prea are rost măsurarea IgM). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma declar experta in platforma de programare [:)]

 

am reusit sa editez programarea pentru ultimul beneficiar, care s-a trezit tarziu sa  spuna ca vrea vaccin (de fapt nu prea voia, insa trebuie sa faca nu stiu ce operatie si nu-l primesc aia nevaccinat), si acum doua seri abia i-am gasit un loc tot in judetul Sibiu, dar la 80 de km de casa (si prima doza era la 8 dimineata, ca era singurul loc liber, deci ar fi trebuit sa plece cu noaptea-n cap).

 

acum am reusit sa-i gasesc loc in Medias, cu 2 zile mai tarziu, dar la ore normale.

 

vorbesc tot de persoane peste 65 de ani - am observat ca dupa miezul noptii apare cate-un loc sporadic, fix peste 21 de zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...