Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt in plin proces de mutare. Cumnatul pleacă azi, mama avea grija de cea mică pana sora mea muncea. Muncește de acasa, dar nu poate lucra și face restul lucrurilor. Nu știu cum se vor descurca. Sora mea și mama urmau sa împacheteze restul și sa plece cu toată Gașca (mama, sora mea, Zoe și câinii) cu toată mobila și restul lucrurilor, prin 25 Martie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ghinion mare pe mama ta, Mihaela. Imi pare rău.

 

Poate apelează la un serviciu de mutare care și împachetează ca e tare greu cu mama imobilizata, Zoe mică plus muncește. Cu restul, exista takeout și servicii de curățenie...na, nu le poate face nimeni pe toate. Sănătate multa si recuperare rapida. Bănuiesc ca e complicat și faptul ca o sa trebuiască sa găsească alt medic in Florida sa o ia in primire ca totusi ghipsul e vreo 6 săptămâni. Bine ca nu a avut nevoie de operație. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, toate se vor aseza, nu-ti face griji. esti oricum departe si nu poti sa le ajuti decat fiind pozitiva. chiar daca e rupta mana mamei tale asta nu inseamna ca e neputincioasa. nana mea cu mana rupta a stat in ghips cam 5 saptamani si in timpul asta a avut grija de nepot in sensul ca l-a hranit, l-a supravegheat. ii citea, desenau impreuna, jucau jocuri...Zoe e cam micuta dar se vor descurca cu siguranta. nana si-a rupt mana pe 1 decembrie. i-a fost greu doar cu imbracatul si pentru ea si ptr nepot [:)] si la baie.

 

mama Mihaelei e un om foarte cald, cu simtul umorului si foarte tanara, adica cu o gandire de om tanar. cand ne-am intalnit, si nu am stat foarte mult, am vorbit si cu Ovi si cu Silvia, toti mi-au placut dar mama ei m-a impresionat mult. mi-ar fi placut sa am asa o prietena.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Astăzi a făcut maică-mea prima doză de vaccin. Se pare că nu s-au produs modificări la data rapelului, deci cred că a primit Pfizer, cum a fost programarea de la început. Deocamdată se simte bine, la cca trei ore de la vaccinare.

 

Mihaela, sănătate mamei! Va trece și asta, că nu e altă cale. Mai greu la început, dar se vor găsi soluții...

 

Viviana, felicitări domniței! Eu nu mă mir că se dau burse, ci că se face clasament acum, la mijlocul semestrului. De obicei astea se dau în anul universitar următor după ce se face clasamentul în funcție de rezultatele pe tot anul universitar curent. Dar poate acolo este o altă procedură. Oricum câștigul cel mai mare este să facă ceva ce îi place.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...