Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

corect, dar exista si testare voluntara sau in afara definitiei de caz, si daca acolo ai cazuri pozitive nu poti sa nu le numeri

 

din cate am inteles, unele judete le raporteaza separat; altele nu. nici asta nu-i ok.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elvetia testeaza ft mult, firmele care cer prezenta testeaza angajatii saptamanal.

 

Intr-o scoala din Zurich au fost 30 de cazuri pozitive, asa ca au testat toti elevii si profesorii, 600...au mai iesit 6 cazuri pozitive...dupa ce au avut rezultatele, a reinceput scoala normal.

 

Cantoanele mici au testat o mare parte din populatie. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la drum de seară!

Eu sunt pe aci, cufundată în studiile și hobby-urile mele, atât de tare că abia pot adormi noaptea.

Fiică-mea s-a apucat iar de sport (la sală adicătălea) și, noutate, de un curs de canto. La începutul fiecărui semestru și ea și boyfriendul își fac planuri despre cum „de data asta” își vor face timp și de altceva decât de școală și mereu pe la jumătatea semestrului cedează pentru că nu mai au timp. În sinea mea nici de data asta nu le dau mai mult de o lună - o lună juma', dar am încurajat-o, ca de fiecare dată.

Eu în schimb, m-aș apuca să învăț limba portugheză, pentru că îmi place tare. Și îmi mai place și muzica portugheză.
Și, cum sunt într-o dispoziție lirică, vă las un cânticel care îmi place mult - și linia melodică și versurile.

https://www.youtube.com/watch?v=c0WPPTsBU58

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colegul de birou al soțului meu are covid. Ieri a făcut vaccinul și azi a fost testat pozitiv. Ieri după vaccin a avut simptome, inclusiv durere in gât și azi a făcut testul. Mâine e programat și al meu la test. 
 

S-au întâlnit doar ieri cam o ora in birou, ei nu stau mult pe acolo. Fiecare a fost apoi pe secția lui. 
 

Colegul a fost plecat săptămâna trecută, in munți, la ski. Au stat pe la cabane mici in munți pe traseu. Și ai călătorit cu tren, autobuz, vapor. A fost vacanța la noi săptămâna trecută. 

Deja ma doare capul :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Colegul de birou al soțului meu are covid. Ieri a făcut vaccinul și azi a fost testat pozitiv. Ieri după vaccin a avut simptome, inclusiv durere in gât și azi a făcut testul. Mâine e programat și al meu la test. S-au întâlnit doar ieri cam o ora in birou, ei nu stau mult pe acolo. Fiecare a fost apoi pe secția lui. Colegul a fost plecat săptămâna trecută, in munți, la ski. Au stat pe la cabane mici in munți pe traseu. Și ai călătorit cu tren, autobuz, vapor. A fost vacanța la noi săptămâna trecută. Deja ma doare capul :).

 

tin pumnii sa nu fi luat nimic Ovidiu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...