Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

multumesc roxana

 

miha sa fiti  bine!

 

L.E

 

ai mei au reusit sa se programeze cu Zeneca. dar mi-e teama pt ei. pt ca brusc s-a ridicat limita de 55 de ani.

 

AZ a fost aprobat de la inceput de catre EMA (autoritatea la nivel european) fara vreo limita de varsta.

 

n-a fost niciodata suspectat ca ar fi nociv pentru persoanele in varsta, doar ca nu au avut pacienti in studiu din grupul de varsta respectiv ca sa poata trage o concluzie clara din punct de vedere statistic; cand din grupul de vaccinati 8 fac boala grava, si din cei cu placebo 9, nu ai cum trage vreo concluzie.

 

datele colectate intre timp au confirmat ca e ok si la cei in varsta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adică s-au întâlnit de 2 ori in birou. Dimineața la întâlnire, toți sunt online la computere. A durat cam 30 min. 
Atunci n-au avut măști. 
Dupamasa s-au întâlnit iar, cam tot 30 min, atunci au avut măști ca veneau de pe secții unde e obligatoriu sa aibă, când au contact direct cu pacientii. Si nu le-au dat jos. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maștile sunt obligatorii in timpul vizitei medicale, in orice situație. Adică orice fel de consult medical. Se poarta și de către pacient și de către cadrul medical. In rest e doar recomandata și noi care lucram mult împreuna in laborator, purtam masca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

am inteles mianna. tot se vorbeste de efecte nasoale ale acestui vaccin.de unele tari au oprit vaccinarea.

 

Eu știu că efectele adverse ale vaccinului AZ nu sunt mai multe sau mai grave decât cele ale vaccinurilor antigripale. Ce țări au oprit vaccinarea cu AZ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...