Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am inteles mianna. tot se vorbeste de efecte nasoale ale acestui vaccin.de unele tari au oprit vaccinarea.

nu a oprit nicio tara vaccinarea; au fost probleme cu un singur lot, si acesta a fost retras.

 

s-a confirmat ca flacoane din lotul respectiv n-au ajuns in Romania.

 

dar da, sunt atatea stiri false/partial adevarate/rauvoitoare, incat zau ca ma mir ca lumea se mai vaccineaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu știu că efectele adverse ale vaccinului AZ nu sunt mai multe sau mai grave decât cele ale vaccinurilor antigripale. Ce țări au oprit vaccinarea cu AZ?

sunt aceleasi efecte adverse, dar, statistic, apar de doua ori mai des. adica de exemplu daca la Pfizer 2 din 10 au efecte adverse (am dat si eu niste cifre), la AZ au 4 din 10.

 

dar din cate stiu sunt mai putine la AZ decat la vaccinul antigripal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi au oprit acum câteva săptămâni un lot de vaccin AZ și după câteva zile l-au reluat. Au verificat și era Ok. Nu știu de ce l-au oprit, cred ca cineva a avut reacții adverse puternice dar se pare ca nu vaccinul a fost de vina. 
 

De ex azi au internat o femeie care a primit ambele doze de vaccin, Pfizer. Și a fost confirmată pozitiv. Chestia e ca femeia e pe imunosupresoare, imunitatea ei lucrează astfel mult mai încet și probabil vaccinul nu a ajuns sa își facă efectul.

 
La noi se renunța la a analiza anticorpii covid după boala, la oricine dorește. Va putea fi cerut doar de către medic, in anumite situații. In schimb vom primi reactivi Pt a analiza anticorpii de după vaccin. Cred ca va fi una din primele metode la care voi lucra sa o implementez. Face parte din noua mea munca, dar încă nu am avut ocazia sa învăț. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce mai aud si eu cand si cand la TV. dar tot au zis de tari care au oprit Zeneca. acum ca doar un lot, nu stiu, nu urmaresc minutios. nici timp nici chef+oboseala. 

 

o colega nu si-a mai simtit mana stanga vreo saptamana de la Pfizer. depinde de om. dar pt ai mei ma tem. nu sunt nici tineri.sunt si cu afectiuni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu se cere deloc recipisa?

Eu am citit pe site că merge și pe telefon.

Maică-mea a avut-o listată și a prezentat-o la vaccinare.

 

da, deloc. am fost de 2 ori eu, de 2 ori cu ai mei, in ambele dati se prezinta buletinul, care se introduce in tabletele sts (ca la vot). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...