Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iti dai seama ca nu mai imi plac nici un plan. Decat pt maxim 2-3 zile. 

Cu scoala.. nu mai zic nimic, ca suntem exact cum nu ti-ai dorit tu, adica inchise de 1 an...

Da, un an azi de la declararea pandemiei de catre OMS.

La noi se tine azi in toata provincia un minut de reculegere pentru cele peste 10000 de victime.

 

Incerc sa nu gandesc negativ...dubla negatie.

Vorba Vivianei, mai bine nu fac planuri decat sa renunt la ele pe rand.

 

Daca nu se redeschideau scolile din toamna, ne-am fi urcat pe pereti, eu si fi-miu.

 

Despre recipisa nu mai zic nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cei din localitatile/județele aflate in scenariul rosu/carantina, eligibili ptr etapa a 3a, se pot înscrie la fel ca cei din etapele 1 și 2, alegând centrul, data și ora primei doze, apoi doar ora rapelul ui. La ei s-a dat startul înscrierilor pe platforma. 

Posibil ca de pe 15 sa fie activate listele de asteptare, om vedea ce și cum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca cineva dintr-o localitate oarecare se inscrie pt vaccinare intr-o localitate din asta peste 4.5/1000? Ce se intampla? Il trimit pe om inapoi acasa? Sau e vreo declaratie pe proprie rasundere ca ai domiciliul/rezidenta in acea localitate? 

Sau daca ai domicliliul intr-o localitate de langa Brasov sa zicem, si lucrezi in Brasov?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai am o intrebare despre covid: prin ce se deosebeste radiologic o pneumonie obisnuita fata de o pneumonie covid?

La inceputuri, cand nu se stia de virus, spuneau medicii italieni, anterior cei chinezi: "am avut cazuri de pneumonii atipice". Prin ce erau atipice fata de cele clasice?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, soțul meu și-a făcut CT la plămâni, la 2 luni și ceva de la infectare. Leziunile specifice post covid apar în imagini ca porțiuni matuite, ca o sticla pe care sufli s-o aburesti, de aceea asa se și numesc "arii de densificare tip geam mat". Probabil ca și la radiografii se vad niște zone ciudate/atipice, or fi distribuite altfel sau pe porțiuni mai întinse fata de o pneumonie clasica. Corelat cu simptomele care nu se încadrau în definiția clasica a pneumoniei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cei din localitatile/județele aflate in scenariul rosu/carantina, eligibili ptr etapa a 3a, se pot înscrie la fel ca cei din etapele 1 și 2, alegând centrul, data și ora primei doze, apoi doar ora rapelul ui. La ei s-a dat startul înscrierilor pe platforma. 

Posibil ca de pe 15 sa fie activate listele de asteptare, om vedea ce și cum. 

saptamana asta inca se mai pot face programari; de saptamana viitoare am inteles ca toata lumea va fi in lista de asteptare, inclusiv cei din etapa a 2-a (de prima nu stiu exact)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...