Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Otilia, Diana e Ok. Toată problema e ca in Aprilie împlinesc 50 de ani și tare tare tare îmi doresc sa ma văd cu ea. 
Da, ce lucrează acum are puțin și din ce vrea sa studieze. Se ocupa (și) de site-ul și vânzarea online la un magazin de articole de sport. Încă nu s-a hotarat exact ce vrea sa studieze, adică știe cam ce vrea dar sunt mai multe direcții in aceeași linie și încă se gândește. Înscrierile se fac între 15 Martie-15 Aprilie. 
 

Al meu nu a primit încă rezultatul la test. Dacă e negativ, luni îl repeta. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi e in plină desfășurare furtuna Evert. Avem 5 cm de zăpada, vânt puternic. La noapte se încălzește și va ploua, vântul tine pana mâine dupamasa. 
 

La job am din ce in ce mai multe de făcut. Am primit responsabilitatea unui aparat, gaz cromatograf. Analizam alcooli cu el. Deocamdată e in pauza, nu știm ce probleme are și ma voi ocupa de el. 
 

Dar pana atunci am trei zile libere, abia aștept sa stau și sa ma plictisesc acasa :). Mâine avem Meșteri la distribuitorul de caldura, vasul de expansiune e defect și îl schimba. 
Sâmbăta voiam sa ne vedem cu prietena noastră dar am anulat. Nu vrem sa o expunem cumva la infecție. 
Vad ca Silvia a fost Ok săptămâna asta cu școala online, nu s-a plâns și a făcut chiar și mate, ceea ce înainte nu putea. Zice ca nu poate lucra decât la școala. Așa ca ma bucur Pt puținul care îl face, totuși. La restul merge Ok, ca au multe de scris, lucrări complexe, dar acolo se descurca, ii place. 
 

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma enerveaza toata lalaiala asta, ritmul scazut al vaccinarii. Pai asa o sa ne manance virusul de viu, ca vad ca se descurca bine sa traiasca, face mutatiile potrivite, nu se lasa omorat usor...

Dar cel mai tare m-am enervat pe UE, ca exporta vaccinuri către SUA, Canada și UK, dar nu primește nimic. SUA a oprit exporturile de vaccinuri ca sa aibă ei și UE a exportat 38 milioane de vaccinuri din Ianuarie pana acum. Și noi stam fără vaccinuri. Cică pana in vara nicio șansa. Primim nici jumate din contract. Acum se discuta sa oprească și UE exporturile, e total aiurea, am început sa ne “batem” in vaccinuri... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact Monica. Frustrarea ca nu pot sa primesc vaccin, ca deja speranța sa îl primesc in Aprilie s-a dus cu vestea asta de azi cu livrările. La care se Adaugă și frustrarea ca nu pot pleca nicăieri și ca iata, s-a făcut un an jumate de când n-am mai plecat de pe insula...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, miha , si eu iubeam ce faceam. odata...

 

pandemie+loc nou+loc diferit din f multe puncte de vedere+scoala care nu mai e scoala+singuratate+...nu prea da bine. bine ca rezist. dar as pleca in lume. acum, pe loc. as lasa tot.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt Jenssen (așa se numeste vaccinul sub licența Johnson&Johnson) e suficientă o singura doza. Eficacitatea e de 85%. 

Pastrarea e in condiții normale de frigider. 

 

Eu iar m-am enervat azi...AZ nu poate livra decât jumate din dozele promise, deși au spus ca vor creste livrările din luna Aprilie, azi au anunțat ca nu pot. 

Dar cel mai tare m-am enervat pe UE, ca exporta vaccinuri către SUA, Canada și UK, dar nu primește nimic. SUA a oprit exporturile de vaccinuri ca sa aibă ei și UE a exportat 38 milioane de vaccinuri din Ianuarie pana acum. Și noi stam fără vaccinuri. Cică pana in vara nicio șansa. Primim nici jumate din contract. Acum se discuta sa oprească și UE exporturile, e total aiurea, am început sa ne “batem” in vaccinuri... 

 

Janssen, cu A [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...