Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur, dacă eu nu am avut încredere...zic doar păcat. Suedia da vaccinuri la Norvegia și ar fi dat și la alte tari, gratuit, tari care nu au posibilitate sa cumpere. Dar dacă sunt alții mai hapsâni...asta e. USA și UK in frunte. Și Israel care a vaccinat toată populația. In fine, sunt prea mică in lumea asta. Dar ce ma irita cel mai tare e nedreptatea și inegalitatea. 
 

Plec sa dorm bine...Noapte buna! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, incerc sa am incredere, astept sa-mi vina randul la vaccinare.

 

Stiu ca s-au facut putine vaccinuri si inca nu pot opri pandemia.... dar parca sunt un pic dezamagita de cresterea asta accelerata a nr de cazuri covid.  Ma asteptam la  o perioada mai lunga de platou, sau variatii lente +/-. Mi-am zis ca in sensul asta ajuta si nr asta mic-mic de vaccinuri facute, ca  au mai rupt unele lanturi de propagare. Dar nimic, virusul pare mai destept decat noi...

Trebuie să avem încredere. Dacă noi ne plângem, cei din țările care nu au primit încă nici o doză de vaccin ce să mai zică.

 

Canada nu are cu ce să se laude, suntem pe locul 45 la vaccinare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))] Nu știam de ce ești așa alergică. 

 

Desigur, dar un n :). N nu avem :)). 

 

(sper ca de data asta am scris totul corect :)). 

daca n-avem, facem [:-)))]

 

JANSSEN, sa-l vaza toata lumea macar acum, ca oricum tot Johnson&Johnson presupun c-o sa i se spuna  [:)]  (sau mai alintat, asa, JJ  [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca si eu, din graba cu care scriu, am mai scris denumirile gresit. Imi cer scuze.

Lu' asta nou, cred ca tot JJ ii voi zice si eu, pana ma obiesnuiesc cu ortografia.

 

Imi aduc aminte ca aveam un prof de istorie la liceu care ne preda foarte bine, dar dicta foarte repede. Tineam ritmul, nu asta era problema, dar aveam probleme cand apareau nume straine. Nu puteam tine ritmul acela super rapid, scriind cu alta ortografie.

Prima data ne scria  pe tabla, ex: Churchill, il scriam prima data corect pe caiet (ca aveam cateva secunde in plus cat scria proful la tabla), dar cand mai pomenea de el, il scriam "ciurcil" sau CH. atlfel pierdeam ideea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...