Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua!

 

toata lumea agitata la noi, verifica loturile cu care s-au vaccinat. de AZ vorbesc. eu nu ma stresez deloc...daca era sa patesc ceva o pateam pana acum. ma duc relaxata la rapel, chiar deabia astept.

 

in acest week-end nu avem planuri. nu stiu daca am zis...Leuțu se simte iar rau, nu mai mananca deloc de cateva zile. de saptamana trecuta are un prieten. am luat un puiut mic de catel, are doua luni. asta micu se duce la el, se baga in seama. la inceput il maraia, acum doar il ignora. asta mic e Ursu, fetele l-au botezat.

sper ca Leuțu să se ia cu el și să își recapete voioșia. veterinaru a venit si i-a facut vaccinurile astuia mic și i-a mai facut si lu Leutu niste injectii dar zice ca nu mai are  ce sa-i faca mai mult.

asadar o sa mergem doar la tara si daca e frumos pe la padure.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Silvi, sa-si revina Leutu..si sa va traiasca Ursu  [pk]

 

Miha, ma bucur ca e negativ sotul. 

 

Am uitat sa va zic: testele pt covid nu sunt atat de rele precum se zice...simti o jena si mai ca-ti dau lacrimile...aici a facut testul o asistenta, a lucrat incet si cu grija...in DomRep un medic (acolo doar medicii fac testele); era un tanar frumusel foc, din Iordania  [:D] a venit la hotel, testul l-am facut in camera noastra..mi-a trimis rezultatele pe whatsapp, a ramas ca ne mai auzim din cand in cand..i-am dat 2 ciocolate elvetiene, a 2a zi mi-a scris: Madam, ciocolata a fost excelenta  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Azi am facut curat, am fost cu fratelo la cumparaturi, am luat si torturile Marciei (era tare curioasa, i-au placut ft mult), la pranz am facut o pizza. Am terminat de decorat sufrageria, am umflat si baloane  [:D]

 

Maine plecam pana in 8, mergem intai la degustat de vin, dupa la apa termala....acolo e frig, am vazut ca vom avea maxim 2°.

 

Bate un vant nebun, aseara si in timpul noptii a plouat rau..plus ca zburau diverse pe la vecini.

 

Duminica povestesc cum a fost si pun si poze.

 

Weekend fain sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi 1300 cazuri noi la 33mii de teste...rata de incidenta pt 14 zile e 177...factorul de reproductie e 1.08...nr deceselor e 11, cam asa e zilnic.

 

Aseara au spus ca Elvetia e campioana la vaccinari in comparatie cu vecinii  [:D]

-noi : 3.8%

-Germania : 3.2%

-Franta si Italia : 3%

-Austria : 2.9%

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...