Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ba ploaie marunta, ba soare...

Plictiseala cam mare, dar totusi sunt destul de vesela, adica bucuroasa nu farfurie adanca.

Azi nu sunt Covid blue.

 

Diseara fii-mea isi asteapata 2 prieteni. Vor gati un iepur.  Momentan e la racoare in vin si alte condimente.

 

Soru-mea s-a vaccinat ieri si era incredibil de fericita. A fost colega de fiola cu unchiul nostru care ieri dimineata trepida de nerabdare. Nu au nicio reactie adversa, nici macar sa-i doara locul intepaturii sau ceva. Soru-mea isi injecteaza zilnic clexane dar nu a sangerat. 

 

Fii-mea e la cursuri. Ce de lucruri interesante am aflat. Ca sta in living ca sa poata fuma la hota.

 

Am de facut curat, m-au invadat si niste furnicute in baie, sa vad cum le gonesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 
 

Ma bate gândul sa cumpăr o pătura cu greutate. Are cineva? La noi cică sunt înregistrate ca și ajutor Pt somn, liniștire, calmare a stresului și anxietății la Agenția Pt produse medicale. 

E o sâmbăta frumoasa. Al meu e de garda jumate de zi, vrem sa ieșim la o plimbare când vine. Imediat o duc pe Silvia la călărie. Vreau sa fac o Tarta cu lămâie.
Seara comandam pizza și ne uitam toți trei la finala suedeza Pt Eurovision. Avem fiecare favoritul sau, sa vedem cine va câștiga. Era in plan sa ne vedem cu prietena noastră dar din motive de carantina Pt suspect de covid (deși cum va ziceam, la job merge Pt ca...asta e, nu pot sta acasa toți Suspecții, ar fi gol in spital) am amânat. 
 

Sâmbăta frumoasa! 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

 

Ma bate gândul sa cumpăr o pătura cu greutate. Are cineva? La noi cică sunt înregistrate ca și ajutor Pt somn, liniștire, calmare a stresului și anxietății la Agenția Pt produse medicale. 

 

Oh, nici nu stiam ca exista asa ceva! Multumesc pentru noutate!

am gasit si la noi. Imi va fi buna pentru picioare ca uneori nu pot dormi din cauza sindromului picioarelor nelinistite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mare plăcere Viviana! La noi au fost la reducere mare după Crăciun și atunci nu am cumpărat (cap in zid) deși știam de ele. Acum iar mi-a revenit dorința de a cumpăra. Toți in casa vrem câte una :). Am zis ca voi lua una sa testam și dacă ne ajuta, luam Pt toți. Eu cu Silvia ne încadram la aceeași greutate. Ovi ceva mai sus, dar măcar sa vadă dacă poate dormi cu așa ceva pe el. El are o plapuma ca un fulg. Nu știu dacă 10 kg pe el il vor încânta :). Mie și Silviei ne ajunge una de 8 kg. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu Pt furnici (avem in fiecare primăvara-vara, inclusiv pe terasa, ne invadează) pun cutiuțe cu otrava ce le cumpăr de la magazinul de plante. Afara punem pulbere in jurul casei și o soluție pe care o facem acasa dintr-un praf cumpărat tot de la magazinul de plante, soluția o turnam in cuiburile lor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, inainte erau plapumile alea umplute cu lana, cu invelis de saten, manufacturate de plapumar. Te aplatizau de grele ce erau. Eu abia am asteptat scap, cand au aparut pilotele astea usoare. Si acum apar din nou d'astea grele?! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...