Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ziua buna! 

 

Ma bate gândul sa cumpăr o pătura cu greutate. Are cineva? La noi cică sunt înregistrate ca și ajutor Pt somn, liniștire, calmare a stresului și anxietății la Agenția Pt produse medicale. 

 

 

 

 

am auzit de ele, dar mi se par destul de scumpe (la noi am vazut peste 700 de ron, poate sunt si mai ieftine, dar nu am cautat)

 

eu dorm cu o patura cu blanita, si peste ea o patura normala, in total sunt destul de groase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am fost la terasa la care merg cu prietena mea cam in fiecare sambata. azi meniul special a fost tochitura moldoveneasca - foarte bun, ca de obicei.

 

am plecat pe o ploaie marunta, dar intre timp a aparut soarele. superba vreme! la plecare ne-am plimbat prin parcul Carol.

 

m-am oprit la macelarie si am luat limba, asa ca acum ma apuc de-o limba cu praz si cu masline, ca n-am mai facut de mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-aș putea dormi cu greutate pe mine. M-am obișnuit cu pilotele ușoare de la Ikea.

 

Sunt la patinaj și înot cu băiatul. Am fiert de dimineață legumele pentru o supă cremă de conopidă și o mixez când ne întoarcem. Felul doi mici și salată.

Am de făcut și curat și de pus la spălat. O sâmbătă obișnuită.

 

Observ cu îngrijorare că situația covid se agravează în Europa. Și ce naiba se întamplă cu vaccinurile AZ, ba retrase, ba blocate la export. Pfizer nu poate suplini? Moderna nu a fost aprobat în UE? Foarte multe poticneli când ar trebui să fie o cursă contracronometru.

 

Aici la noi s-au mai dezmorțit livrările de vaccin și parcă merge mai repede cu derularea etapelor de prioritate. Asta și pt că populația 75+ nu prea s-a prezentat, cam 50-60% din cei admisibili s-au vaccinat. Acum au deschis pentru 65+. Dacă se menține ritmul, apuc și eu prin aprilie.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au fost putine doze de Moderna in Romania. ZIlele trecute mai trebuia sa vina o transa de vreo 100.000 de Moderna. Dar da, sunt putine in raport cu celelalte.

Mă corectez singură, Moderna e aprobat în UE că știu că su fost vaccinați cu M. și în Ro. Dar nu prea se mai aude de el.

 

Mai este unul, Novavax, care se aude că va fi aprobat curând în Canada, ar fi al 5 lea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chestia e ca eu nu dorm bine. De asta vreau sa încerc. 
 

Fleur, nu s-au făcut contracte mari cu Pfizer și cu Moderna și mai puțin, Pt c AZ a semnat un contract mare cu UE. De care acum nu se tine. Nu au cum suplini cu restul, dacă nu e stipulat in contract. Se așteaptă acum JJ sa între cu contracte, sa vedem. 
 

Suedia încă nu a anunțat nimic, dar se tot vorbește ca la cei care au avut covid in ultimele 6 luni sa le dea doar o doza de vaccin și astfel sa poată vaccina mai multe persoane. Încă e totul in aer. La noi pe insula au oprit de tot înscrierile pana peste o luna, o luna jumate, nu se știe. Nu au vaccinuri, deci stop total. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...