Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Eu am încercat toate metodele de a dormi, toate. Nimic nu merge. Efort fizic, somnifere, baie seara, citit, meditat, melatonina, magneziu, atarax...adorm dar am nopți in care dorm agitata, ma trezesc des și simt ca dimineața ma trezesc la fel de obosita ca și la culcare. 
Dacă nici cu plapuma grea nu reușesc, asta e. Măcar am încercat. O las Silviei, poate o ajuta pe ea. Sau Dianei. Sau o vând mai departe, pe net. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am primit cadou o pătura grea (de un Crăciun de la Secret Santa). Nu am putut dormi...simteam ca ma sufoc. Am dat-o pruncului mic care o adora. Fiecare cum e comod.

 

Si eu ma trezesc noaptea dar de vreo săptămâna văd ca merge melatonina. Am încercat CBD ulei și nu a mers deloc ... aici toată lumea se tratează cum CBD (eu am încercat din hemp/cânepa) și pare miraculos; mie mi-a dat senzație de voma.

 

Am fost de dimineața la o sedinta de stretching. M-au întins pe o masa și mi-ai întins toate cele (mai ales la ceafa și la solduri). Am plecat de acolo zburând...așa de bine mi-a făcut!!!! Cică dacă fac cel puțin 12 săptămâni, beneficiile rămân pentru lunga durata. Am avut un terapist tinerel rău, acoperit de tatuaje...la doua vorbe imi zicea ca și maica-sa are aceleasi probleme :) :) :) cel puțin are experiența cu articulații “middle age”!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mă corectez singură, Moderna e aprobat în UE că știu că su fost vaccinați cu M. și în Ro. Dar nu prea se mai aude de el.

 

Mai este unul, Novavax, care se aude că va fi aprobat curând în Canada, ar fi al 5 lea.

in RO se folosesc Pfizer, Moderna si AstraZeneca (aprobate in ordinea asta); la momentul asta, cele mai multe centre au AZ, urmate de Pfizer si apoi de Moderna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In toate țările din UE se folosesc toate trei vaccinurile, dar cred ca unele (printre care Suedia, ca deh, firma e jumate suedeza) au dorit mai multe vaccinuri AZ. Moderna din ce am înțeles, a ieșit de tot din Suedia acum, Pt ca urmau sa între multe milioane de doze AZ.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sâmbătă 13, 3 ceasuri rele...

Băiatul a alunecat pe spate când a ieșit din piscină și s-a lovit la cap, mai jos de creștet. Are cucui. Am lăsat baltă ce mai aveam de făcut prin oraș și stăm cuminței în casă, îl supraveghez. A mâncat, e ok până acum.

Dar mi-a dat o stare foarte nasoală. M-am și certat cu cei de la piscină, nu din cauza căzăturii, nu a fost vina lor. I-au dat gheață într-un păhărel, mă rog. Chestia e că deschid doar unul sau două din 3 vestiare și niciodată cel familial unde ai intimitate și se pot schimba mamă cu fiu sau tată cu fiică. Cică din cauză de covid. Oha! Le este lene să îl dezinfecteze după. Voiam să stau cu copilul să se schimbe mai ales că era lovit. Dacă amețea sau mai știu eu ce. În schimb ne-au propus amabili să ne schimbăm la toaletă, este una unisex spațioasă. Dar na, tot toaletă e, nici n-ai unde să te așezi decât pe tron. Foarte igienic!

În fine ne am schimbat la toaletă apoi am ieșit amândoi pe la vestiarul de dame care era pustiu.

Ca să vină repede în urma noastră să mă strige o fătucă care asistase când a căzut copilul. Că de ce am ieșit amândoi pe la dame, că băiatul trebuia să iasă pe la vestiarul de bărbați. Mai că voia să l întoarcă înapoi deși eram în ușa de ieșire.

Mi-am pierdut un pic cumpătul și m-am stropșit la ea că e insensibilă și exagerată și că trebuia să ne deschidă vestiarul familial.

Vai ce m-am enervat. 

 

Nu mai zic că, și dacă nu era căzătura, nu vreau să mi las copilul de 8 ani singur în vestiarul de bărbați unde adulții se despoaie fără jenă.

 

Uff, am ventilat. Important e că iepuroiul ăsta al meu de băiat distrat e bine, că nu s-a lovit mai rău. Are antecedente, la 4 ani și a spart capul la piscină, la baie.

 

Nu sunt superstițioasă, dar unele coincidențe mă pun pe gânduri. Azi e ziua ex-ului meu. Mi-o fi urat "de bine"...nu are nimic cu copilul dar așa, prin ricoșeu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Mihaela, e bine acum.

De dimineață în schimb i-a curs sânge din nas, dar asta n-are legătură. E aerul foarte uscat în dormitor.

Din precauție facem pauză la piscină azi, dar mergem la patinaj.

 

La noi s-a avansat ora și mi-e sooomn, copilul m-a trezit la 6 42 ora veche.

 

După-amiază de duminică plăcută și o săptămână ușoară!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 
 

Al meu bicicleste, se plimba prin Austria cred :). Nu știu dacă v-am zis, și-a cumpărat suport Pt bicicleta ca sa poată bicicli acasa, a încercat in garaj, era prea frig, apoi sus in camera liberă (cea a Dianei) și am crezut ca dărâma casa, se zguduia toată (interiorul e făcut pe rezistenta de lemn) și acum a coborât in living, a găsit un spațiu acolo. Bicicleta lui e pe post de mobiler de living acum :). Dar când bicicleste, nu pot sta jos, e prea gălăgie. M-am retras in camerele de sus :). 
 

Azi am umblat pe insula, așa lela sa ieșim din casa. Și am văzut primul semn de primăvara! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...