Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela, văd că nu mai aveți zăpadă, se văd două "ceva" în depărtare, nu știu dacă sunt păsări sau animale.

 

Mulțumesc pentru suport, băiatul e bine, azi am fost mai puțin activi totuși. Ne-am învârtit pe la cumpărături, îmi căutam haină de iarnă la reducere, nu am găsit ceva să-mi placă, până la urmă i-am luat tot iepuroiului tricou, bermude și adidași. S-a lipit și de o sticlă pentru apă, le colecționează... (butelii de plastic sau inox, cu pai sau fără)

 

Monica, nu voiau neapărat să ne separe din cauză de covid, ci pentru că nu voiau să deschidă vestiarul, de lene. Au invocat covidul nu știu așa de abureală. Că doar familiile mamă-fiică și tată-fiu se pot schimba împreună. Weekendul ăsta am fost nervoasă, mă mai calmez și fac o plângere în scris. Că weekendul viitor mergem iar, vreau să văd dacă schimbă ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus punguini

 

Fleur, ma bucur ca e bine piticul..si eu as face plangere daca as fi in locul tau.

 

Ma bucur ca ajung vederile   [pk]

 

La noi e o vreme de cacao  [zirea] bate vantul rau si ploua...se anunta si zapada de la 400m in sus, orasul nostru e la 440m.

 

A fost fain in weekend, sambata am avut soare, am fost la degustat de vin....dupa la apa termala  [:D] cand am plecat la cina, incepuse sa ninga...pana dimineata s-au pus cam 20 cm de zapada...m-a obosit asa de rau drumul/apa, ca la 9pm deja dormeam  [:D] mai rau ca aia mici..duminica la 6.30 m-am trezit.

 

Mandra a petrecut fain: petrecerea de sambata a durat pana duminica la 2am  [ph34r] cea de ieri s-a terminat la 9pm (au inceput tot la 3, ca si sambata)...sambata au comandat pizza, ieri am fost eu la imbiss-ul de la gara si le-am luat kebab...au fost 6 diferite (cu tot cu al meu), asa ca a trebuit sa am grija cand am comandat.

Si sambata si ieri a avut cate-o prietena bolnava: una racita si una cu covid...asa ca au fost doar 5 in ambele zile (in loc de 6). 

A primit multe cadouri; era tare incantata....prietena ei cu care a fost la Paris si Amsterdam i-a adus o sticla de votca (a dat 80 fr pe ea  [zirea]) si i-a dat si bani cadou. 

Ele beau la petreceri votca cu red-bull  [ph34r] Marcia se ametise ieri, dupa ce-au plecat fetele, s-a culcat  [:D]

 

Sper sa putem veni in tara in aprilie, pe 4 ajungem...am gasit un centru in Militari care face test PCR rapid (rezultat pana in 12 ore, de obicei dureaza cam 5), e drive-in...la ei mergem sa facem testele...si aici mergem tot la un centru drive-in, dar facem doar test antigen, asta pt linistea noastra.

 

De azi in Elvetia se fac gratis testele antigen, cele PCR doar daca ai simptome sau esti contact al unui caz pozitiv; pt calatorii testul PCR se plateste (costa intre 150 si 200 franci, depinde unde il faci).

 

Vineri spuneau ca in martie au primit de la Pfizer mai multe doze de vaccin decat preconizau..si ca din apriliie vor veni ft multe, vor deschide multe centre....in canton la noi vor putea vaccina zilnic 20mii de persoane...la inceput comandasera tot AZ, Pfizer si Moderna (15 mil. doze)...acum au contracte incheiate pt 35 mil.doze...au promis ca pana in iunie/iulie vor fi vaccinati toti cei care vor sa se vaccineze.

 

Azi merg cu fratelo la spital sa-si faca injectia pt Crohn.

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, a ajuns si la mine vederea. Multumesc. [flo2]

Fleur, am inteles acum...Da fa-le reclamatie scrisa, nu e in regula ce au facut. Baiatul tau este inca mic, e normal sa se schimbe in aceeasi cabina cu tine. Daca avea 16 ani, sa zicem, era altceva. Eu avand fete, deci fiind de acelasi sex, nu am intampinat aceasta problema. Cu sotul meu, singure, nu au fost niciodata cat erau mici, deci nu ne-am lovit de o astfel de problema. Habar nu am cum am fi procedat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună dimineața! Corina, ai reușit să te programezi aseară? A funcționat cam o oră și ceva platforma, eu n-am prins. Am reușit să mă trec azi de dimineață într-o listă de așteptare, să vedem când o să mă pot programa.

 

Nu am prins nici eu aseară. M-am programat azi pe lista de așteptare a unui centru. Special am ales unul mai la marginea orașului, ca majoritatea au dat buzna la cel din centru. Sunt deja peste 1000 înscriși în centru, fata de puțin peste 200 la cel de la periferie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: pt vaccinare e necesara, in principiu doar cartea de identitate, nu? Si eventual recipisa. Mai este necesar altceva? Cardul de sanatate trebuuie?? Scria cineva pe facebookul vaccinarii ca si-a luat cardul  [fal]

Problema este ca e expirat din 2019, au zis atunci ca il prelungesc cu inca 2 ani, anul asta expira dar habar nu am cand. Si e bataie de cap sa-ti faci altul, desi trebuie la un moment dat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...