Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Problema este ca e expirat din 2019, au zis atunci ca il prelungesc cu inca 2 ani, anul asta expira dar habar nu am cand. Si e bataie de cap sa-ti faci altul, desi trebuie la un moment dat...

 

valabilitatea cardului de sanatate este prelungita automat, nu ai probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si acum, in 2021 mai e valabil?

Pe ea scrie la dtaa de expirare: 31.01.2019. Nu scrie pe ea cand a fost emisa, dar deduc ca prin 2014, ca cica ar fi fost valabila 5 ani. Dupa, au revenit si au zis ca se prelungeste automat la 7 ani deci cu inca 2 ani (deci ianuarie 2021, care a trecut).

In 2019, am fost la MF pt o problema la un deget, mi-a prescris niste antibiotic pt o infectie si am avut nevoie de card. Mi l-a activat asistenta atunci. 

Mai trebuie sa fac ceva? Sau se mai prelungeste cardul? Intreb independent de covid sau vaccinare pt care m-am lamurit ca nu e necesar, ci pt alte probleme care necesita consultatie la MF sau doamne fereste alte probleme - non covid (daca or mai exista si nu le-o acapara covidul pe toate :)))

valabilitatea cardului de sanatate este prelungita automat, nu ai probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

Mihaela, Ella, Daniela, va multumesc pentru gandurile bune! [flo2]  din pacate Leutzu a plecat sambata, sper ca intr-un rai al cainilor unde e vesel, alerga si sare garduri asa cum facea acum cateva luni. vineri seara veterinarul nu i-a mai facut injectia pentru ca a spus ca nu il mai ajuta cu nimic...

Mititelu, botezat Ursu e foarte bine...doar ca nu mai are partener. 

 

Fleur, sper ca Eric sa fie bine, imi pare rau pentru patanie...de comportamentul personalului nu mai zic nimic [smulgpar]

 

Ella, mi-a zis mama ca au gasit in posta vederea de la tine. Multumesc mult!  [flo2] Mă bucur ca Marcia a petrecut asa bine cu prietenele ei...raman amintiri pentru toata viata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uita sa ma „laud”. dna T are covid asa ca am ramas fara bona. lunea trecuta s-a vaccinat dar tot luni a fost confirmat fiul doamnei. au intrat in carantina. miercuri deja se simtea rau si a cerut testare. deocamdata e bine, nu are simptome grave. sper sa fie bine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si acum, in 2021 mai e valabil?

Pe ea scrie la dtaa de expirare: 31.01.2019. Nu scrie pe ea cand a fost emisa, dar deduc ca prin 2014, ca cica ar fi fost valabila 5 ani. Dupa, au revenit si au zis ca se prelungeste automat la 7 ani deci cu inca 2 ani (deci ianuarie 2021, care a trecut).

In 2019, am fost la MF pt o problema la un deget, mi-a prescris niste antibiotic pt o infectie si am avut nevoie de card. Mi l-a activat asistenta atunci. 

Mai trebuie sa fac ceva? Sau se mai prelungeste cardul? Intreb independent de covid sau vaccinare pt care m-am lamurit ca nu e necesar, ci pt alte probleme care necesita consultatie la MF sau doamne fereste alte probleme - non covid (daca or mai exista si nu le-o acapara covidul pe toate :)))

 

nu trebuie sa faci nimic. sunt sigura ca l-ai folosit totusi in ultimii 2 ani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...