Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi ne-am agitat sambata seara cu selectia melodiei norvegiene pentru Eurovision 2021 care se va tine la Rotterdam. Teoretic.

Am fost placut surprinsa ca au fost multe melodii bune. Eu personal am votat mai multe melodii.

A castigat Fallen Angel, o melodie despre dragste neimpartasita, depresie/sanatate mintala, un subiect greu dar actual pentru tineret. Cantaretul a scos anul trecut o melodie draguta si populara despre carantina.

Fimea in schimb s-a suparat ca nu a castigat melodia ei favorita Monument. E o melodie frumoasa dar diferenta la voturi a fost semnificativa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Daniela, pastrama aia suna foarte apetisant. Laura e la master acum, nu?

 

Mihaela, cum a rezolvat sefa problema? Ce fain cu caprioarele.

 

Ella, soareeeee. Mi-a placut cum ai zis ca stateati ca soparlele.

 

Marion, si eu am nevoie de un tuns. Pe B l-am tuns numai eu din martie trecut, deja mi-am facut mana, dar la mine e mai greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia azi am aflat de MagicHome.

 

MagicHome e o retea a solidaritatii si a construit pana acum 10 refugii in mai multe orase pentru parintii copiilor bolnavi de cancer. 

Ele sunt in apropierea spitalelor, transportul pana acolo este gratuit.

Au parintii aceia, unde sa puna capul, sa se odihneasca, au si sustinere psihologica.

 

Impresionant.

https://pentrumagichome.ro/

 

Astea sunt subiectele care ma misca pe mine. Solidaritatea, empatia, oameni care au contribuit cu bani gandindu-se la suferinta altora - cea actuala, palpabila, vizibila, lacrimi neuscate pe chipuri brazdate de durere.

Asta inseamna sa faci intr-adevar ceva pentru altii.

 

https://donez.pentrumagichome.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ascultat ambele melodii.

the Fallen este frumoasa, dar linia melodica mi s-a parut plata.

 

Pe cand KEiiNO, Monument, da, mi-a placut mai mult, asa melodie... intreaga norvegie mi-a fost dezvaluita in cateva triluri, fiordurile alea,  s-au dezvaluit in cateva minute.

What if we are never-ending?
If we are more than dust and sand
I will flow back down the river
Where you first held my hand

 

Versuri frumoase! Melodia vesela.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, Laura e la master, ultimul an. S-a apucat de lucrarea de dizertație (ceva cu economia circulară în industria de îmbrăcăminte, nu știu multe detalii pentru că nu e definitivată tema).

 

Roli, am luat acum ceva vreme niște pastramă de la Selgros, a fost bună. Era la casoletă, deja tăiată. Eventual poți încerca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...