Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nepotelele mele sunt pozitive. Dureri de cap, stare de voma, ceva tuse, in schimb vesele - in sensul ca se joaca si rad.

Mama momentan nimic.

Tatal vaccinat cu rapel vineri. Dar are 3 colegi covidati. nevaccinati.

 

Suna acum la DSP. Sunt foarte, foarte suparata. Asteapta rt-pcr pentru confirmare.

si ingrijorata ca naiba.

 

imi pare tare rau. multa sanatate tuturor!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandra m-a pus sa-i fac mucenici  [:D] am luat paste in forma de scoica, sunt aproape gata...am uitat de alune macinate, iau cand merg sa o duc pe ea la gara (are curs de pregatire la scoala azi)...am luat si coaja de lamaie rasa, e ft buna, am mai folosit...au si de portocale.

Marcia m-a intrebat daca esenta de rom se poate bea  [:D]

 

Viv, e scorpie coana mare, ti-am zis  [zirea]

 

Cand am fost la dentist cu nepotul saptamana trecuta, l-am intrebat cum e la scoala...a zis ca daca vorbeste profa ft repede in germana, nu intelege tot, dar spune ca a inteles...si ii e rusine sa o roage sa repete...i-am scris cumnatei ca tb sa faca ea ceva, daca lui ii e rusine.

Ieri mi-a spus fratelo ca au gasit o scoala particulara in Zurich (chiar langa gara), sistem britanic, unde ar putea face cl.a 9a si a 10a..e in engleza..i-au trimis niste teste de facut vineri, aseara le-a trimis (fratelo a zis ca la mate erau unele de cl.2-3 si altele de cl.5)..de la scoala au zis ca daca e ok, il invita sa mearga o saptamana la scoala, sa vada daca ii place...el acum e in cl.a 9a..daca se va descurca, poate termina cl.a 9a la ei, daca nu, o repeta din vara...dupa cl.a 10a, poate continua la ei cu a 11a si a 12a si poate da bacul..sau poate merge sa invete o meserie.

Azi mi-a scris cumnata ca l-au invitat o saptamana la scoala, deci l-au acceptat.

Ma bucur pt el, a 2a solutie ar fi fost Romania, dar nu vor sa-l lase singur. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi 1438 de cazuri noi la 25mii teste..rata de incidenta pt 14 zile  186...factorul de reproductie 1.14.

 

Dar au vaccinat in mare parte persoanele in varsta si cu boli cronice..la noi in canton au terminat cu vaccinarea celor din casele de batrani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...