Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Port manusi cand arunc sacul de gunoi, poarta manusi cand preia sacul de gunoi din pubele. Ulterior igiena mainilor pt fiecare.

 

Pana la urma e ca la magazin: daca punga de faina/ orez/zahar/ sticla de apa pe care vreau sa o iau a fost atinsa de un lucrator cu covid (care inca nu stie) sau de vreun agarici care nu respecta izolarea si merge la cumparaturi? Apoi pun eu mana pe obiect. Solutia: igiena mainilor (dezinfectant la iesirea din magazin, apa si sapun acasa). 

 

E mai ok sa tii saci de gunoi in casa cu resturi de mancare care se descompun si ulterior miros urat?! 

si ca cei care aduna gunoiul sa manevreze obiecte (ca si sacul de gunoi e un obiect, nu mai vorbim daca nu e marcat corespunzator) atinse de un bolnav ti se pare ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ca cei care aduna gunoiul sa manevreze obiecte (ca si sacul de gunoi e un obiect, nu mai vorbim daca nu e marcat corespunzator) atinse de un bolnav ti se pare ok?

Pai ei ating doar pubelele mari care se rastoarna automat in masina de gunoi. Important este ca toata lumea sa dea la ghena pungi legate la gat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

https://vaccin.live/ aici puteti afla pentru fiecare centru cati sunt pe lista de asteptare, cate locuri libere si de care vaccin veti beneficia.

 

Cu mențiunea ca datele lor sunt un pic în urma cu datele de pe platforma de vaccinare. Am comparat și eu astăzi pe la prânz, vaccin live afișa valorile de pe la ora 8-9, cam asa.

Locurile libere, cel puțin în Prahova, erau doar cateva, pentru categoria bolnavi cronici. pentru cei peste 65 și cei din etapa a 3a, zero locuri, doar liste de așteptare cu nr persoane înscrise. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://vaccin.live/

 

 

aici puteti afla pentru fiecare centru cati sunt pe lista de asteptare, cate locuri libere si de care vaccin veti beneficia.

 

unde vezi tu acolo cati sunt pe lista de asteptare? ca eu nu vad.

 

de doua zile nu-i tocmai la zi. de exemplu, in Bucuresti inca nu apar centrele noi adaugate aseara; in platforma acum sunt 22, aici sunt tot 13.

 

de asemenea, la nivel de tara (in judetele verzi) apare ca ar fi locuri disponibile cu Moderna; cand intru in platforma imi arata doar locuri epuizate.

 

dar da, am apreciat site-ul asta (facut de niste baieti din Sibiu) mai ales cand era limita de varsta la AZ. pe harta oficiala apareau locuri libere, asa, la gramada - si n-aveai de unde sa stii ca-s AZ. pe harta lor, pe atunci puteai selecta pe etape, si vedeai ca n-ai locuri la peste 65.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, situatia nu e doar alba, ci si albastra. Azi sau maine ne baga in carantina ca cica s-a ajuns la 6/1000.  Copilul din an terminal a reusit performanta de a merge la scoala 2 zile! Suficient, ca ce-i prea mult strica.

Copilul mic mi-a plans pe bune, ca s-a saturat de online si ca ii e dor sa mearga la scoala, ca nu a crezut vreodata sa-si doreasca atat sa mearga la scoala.

Mi-e asa o mila de copiii astia, care sunt adevaratii sacrificati ai anilor astia. Adultii depresati de pandemie nu ma impresioneaza, prin comparatie cu astia mici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...