Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Oh da, si eu astept. Am cumparat un ghiveci cu chiocei si l-am pus in casa. Ca afara...

De dimineata iar era masina cu zapada. Norocul meu ca doar cativa centimetri si n-a durat prea mult sa plec spre serviciu. Altfel iar regretam ca nu am bagat-o in garaj.

Pai stai bine. La mine s-a pus la loc tot ce-am curatat de dimineata. Si viscoleste de te ia pe sus. [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

La noi e lapovita, mai devreme a nins putin  [zirea] imi place zapada, dar am avut destula...in gradina au aparut narcisele de o saptamana...ciresul japonez are muguri...iarba a fost verde toata iarna. 

 

Viv, eu una nu as mai vorbi cu coana mare.

Si mie imi place mult sistemul dual de invatamant de aici...poti invata o meserie, dar dupa poti si studia daca vrei...se dau diverse examene, se mai fac anumite clase...multi tineri invata si a 2a meserie, daca nu vor sa o practice pe prima.

 

La bloc la ai mei si la mine aveam ghena la fiecare etaj...si eu as duce gunoiul cu masca si manusi, nu as sta cu el in casa...aici avem containere pt gunoi (unul pt saci si unul pt resturi alimentare), intr-un anumit loc...merg 10 secunde pana la ele.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dus gunoiul la ghena, cât am stat în izolare. Dar noi avem tubulatura în bloc (ghena), de la ușa mea pana la ghena sunt vreo 20-30 de pași. Normal ca l-am dus echipata regulamentar, cu masca și mănuși, de obicei seara, ca să nu fie nevoie sa ma intersectez cu vecinii de palier. Și ușa către ghena sta mereu deschisa, e de fapt ca o curte interioara, cu palier de trecere de la o scara la alta, eu locuiesc la ultimul etaj, așadar se aeriseste în permanenta palierul etajului meu.

Nu consider ca am pus în pericol pe cineva, atâta timp cât mi-am luat toate masurile de precauție. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am primit si mult asteptatul mesaj ca de maine se inchid scolile si se suspenda simularile pt. evaluarea nationala. As zice mai bine sa-i lase repetenti. Ar fi mai castigati.

Bine ca nu se inchid mall-urile! Fara scoala poti, dar fara o haina, un parfum si o shaorma din mall, nu merge!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o vorba : de ce ti-e frica nu scapi...sunt optimista, gandesc pozitiv...asta ma ajuta ft mult....asa am trecut mereu cu bine peste perioade dificile...si imi fac planuri pe termen lung, asa am fost de cand ma stiu  [:D] am mereu si un plan B (cum a fost cu majoratul Marciei). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tata merge azi la dentist, mai tb sa ii scoata un dinte din fata care se misca si el (unul il avea cu pivot de 50 de ani, se misca si i l-au scos)...dupa nu ii face implant, ii prinde de 2 dinti in dreapta si 2 in stanga...il costa in jur de 6mii de lei (1500 franci); i-am trimis eu banii...cu cine a vorbit, a zis ca nu e mult...ii era frica, i-am zis sa stea calm, ca nu-l omoara nimeni..dantura e importanta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Roli, ce primavara hibernala aveti! 

 

Ella, bine ca ai zis de cires, ca trebe sa ii tund pe ai nostri. Astept o zi cu soare. Bafta tatalui.

 

Nu mai stiu daca m-am plans, am o receala cu un nas care curge in nestire. Cred ca am luat-o de la Jules, ca ea a avut vineri -dum muci. Am testat-o ca sa o pot trimite la scoala si e negativ, dar fara test nu o primeau. Plus insomnii iar (eu, nu ea), cu adormil la 3 si 4 dimineata.

 

Noi suntem inca in lockdown, dar au deschis de luni spatiile de sport exterioare si frizeriile (numai ptr tuns, nu vopsit etc). Se pot intalni max 4 persoane afara acum (copii sub 11 ani nu se calculeaza). Astept sa se deschida magazinele e haine, din 22 cred, ca Patriciei i-au ramas multe mici si e la o varsta cand ii vin unele de 12-13 dar altele de 13-14. Hainele nu se pot proba dar daca le vad in magazin imi dau seama daca ii vin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema astora cu scolile vs mallurile este ca scolile inchise nu generaza falimente, somaj si lipsa de bani la buget (ca nu mai platesc impozite). De aia se tot codresc atata cu inchiderea mall-urilor. Era o propunere din partea epidemiologilor sa inchida mallurile in weekend, guvernul nu a vrut... 

Si eu as fi perfect de acord cu scoli DA, malluri NU, ma lipsesc de malluri, nu-mi sunt vitale. Si inainte ma mai duceam, dar din cand in cand. Nu sunt, cum se cheama... shop-holic, m-am si gandit o data, ca daca ar fi multa lume ca mine, cu mers rar in mall, ar da astia faliment :))))

La fel si cu Horeca, i-au lasat sa traiasca putintel, cat sa nu falimenteze. Toate categoriile astea le sar in cap (si ii inteleg, ca-s locuri de munca in joc) guvernului daca le inchis... Asta e trist, ca in toata ecuatia asta au fost sacrificati elevii.

Mda, am primit si mult asteptatul mesaj ca de maine se inchid scolile si se suspenda simularile pt. evaluarea nationala. As zice mai bine sa-i lase repetenti. Ar fi mai castigati.

Bine ca nu se inchid mall-urile! Fara scoala poti, dar fara o haina, un parfum si o shaorma din mall, nu merge!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...