Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Velvet, ai grija de tine! Aici in Suedia se fac niste sedinte cu ultrasunete ca sa sparga piatra, am auzit de la o prietena, dar habar nu am cand este metoda asta aplicabila. Aceeasi prietena si-a facut o operatie la nu stiu ce glanda la gat ca sa previna apartia de noi pietre/nisip la rinichi. Scuze ca dau informatii babesti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, sănătate, să elimini ușor "problema".

 

Eu, ca Ioana, am o răceală cu nas curgător și nimic altceva. Luată sigur de la școală sau de la copil( și el a suflat nas cu spor vreo 2 zile). S-a suprapus cu oboseala de mijloc de săptămână și m-a cam knocked out. Mi-a făcut băiatul un "plic de răceală" și mă simt mai bine.

 

Nu mă testez de data asta. 

 

La noi situația e stabilă, s au mai dat mici relaxări 

Mall urile sunt deschise dar nu e așa nasol. Nu ți se permite să te înghesui nicăieri, la food court doar.delivery sau pick up îți iei mâncarea și pleci (unele fast food uri au rămas închise), nu mai există mobilier, canapele, fotolii, flanajul e interzis. Sunt spații mari, ventilate.

Se redeschid peste câteva zile gym urile și sălile de spectacole.

 

Personal nu sunt surprinsă de evoluția din țară. Nu există restricții clare ca oamenii să se întâlnească. Unii sunt atenți dar alții, mai mulți probabil, nu.

 

Aici vizitele sunt în continuare interzise. Nici măcar la curte. Doar în spații exterioare se pot întâlni oamenii, maximum 8 adulți parcă, nici nu mai știu, am pierdut șirul măsurilor, se schimbă des. Verific pe site guvernamental când sunt în dubiu.

 

Vaccinarea accelerează în continuare. Prim ministrul a promis că toți cei ce doresc vor putea fi vaccinați până la ziua Québecului. 24 iunie.

Ministrul sănătății se va vaccina mâine cu AZ, deși nu e în etapa de vârstă care se vaccinează acum (65+), ca să dea un semnal de încredere publicului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, 

 

Multumesc pentru urari, fac foarte bine la psihic. Mama e bine, se recupereaza. Azi se duce iar la pansat.

Saptamana viitoare predau stafeta surorii mijlocii.

 

Velvet, sanatate multa stiu ce inseamna. Am trecut si eu prin asta.

Ma bucur ca mama ta e mai bine! Va imbratisez pe toti! Stiu prin ce treci si stiu ce bine face sa ai cui preda stafeta. E mare lucru ca nu esti singura si ca va ajutati in treaba asta.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

Velvet, sanatate! sa treaca repede! am fost de mai multe ori in situatia ta, ultima data o alaptam pe mica, avea 10 luni si a fost cel mai greu.  [flo2]

 

la noi nimic nou. ploua si mica e tare fericita ca poate sa sara in balti. C tot cu scoala online. azi si maine are antrenamente si sambata concurs. o sa alerge si mica, bineinteles ca nu se poate fara ea [:)]  sper sa nu ploua sambata prea tare. arata 12 % sanse de ploaia dar cum azi si maine e cu 80% oricum sambata va fi ud.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...