Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ieri a venit DSP si a testat familia.

Nu au urcat in apartament, au coborat ei la ambulanta si i-au testat inauntru.

Taticul le-a filmat pe fetite cand au fost testate. Nu stiu mei astia sunt tot timpul cu telefonul in mana si filmeaza. amintiri aievea.

Mie mi se pare ca as pierde particele din viata facand asta.

 

Ieri, citind una dintre cartile comandate am invatat un cuvant nou. Nu m-am prins din prima ce inseamna si l-am cautat in dictionare unde nu l-am gasit. Ba chiar cateva secunde m-am rusinat ca intr-o carte simpla gasesc un cuvant pe care nu-l stiu.

Mi-a luat cam 1 minut in total sa ma prind ce inseamna.

 

Cuvantul este...

  [batetoba] 

instagramabil!

 

 

PS eu nu sunt instagramabila!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce bine ca azi e vineri  [pk]  [pk]  [pk] si avem si soare, chiar daca e cu dinti. 

 

La pranz merg cu fratelo la cumparaturi si vreau sa fac curat.

 

Maine copila are pregatire la economie, o duce Marco si o iau eu la pranz..dupa-masa are petrecere la o prietena in alt oras, asa ca o duc si o iau eu..sunt taximetrist   [:D]

 

Duminica vin prietenii nostri romani si vecinii in vizita; facem gratar (inlusiv cu mici, a adus mandra cand a fost la ai mei)...saptamana viitoare avem iar musafiri, apoi plecam in tara (sper), asa ca nu mai avem cand sa ne vedem...cu prietenii romani ne vedem cam la 2 -3 saptamani, o data la noi, o data la ei. 

 

Ieri am facut ordine in boxa, am pregatit si sacii pt Romania..iar s-au adunat, desi am crezut ca nu sunt asa multi.

 

Azi vor anunta noile masuri, sunt curioasa daca vor redeschide terasele restaurantelor de luni.

 

Weekend fain sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cuvantul este...

  [batetoba] 

instagramabil!

 

 

PS eu nu sunt instagramabila!

 

pana si eu, care urasc instagramul din tot sufletul (desi am fost nevoita sa-mi fac cont, ca la un moment dat in pandemie un folkist hotarase ca tine concertul pe instagram, dar s-a razgandit in ultimul moment) stiu ce inseamna [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 
 

Azi lucrez de dupamasa. Deja am primit mail ca sunt probleme cu un aparat la job, e treaba mea acum sa văd ce și cum e cu el, sa încerc sa îl repar. 

Roli, ca sa te încurajez :). Faptul ca la noi nu este zăpada, nu înseamnă ca e primăvara. Bate un vânt nebun și sunt -1 grad dar se simt mult mai putine...as zice un -5/-8. Florile sunt ieșite toate. Vor îngheța cred, probabil nu se va alege nimic din ele, inclusiv lalelele au ieșit de 5 cm, ele infloresc abia in mai...

 

In alta ordine de idei, s-a înscris Diana la cursuri ce ii completează programul. A ales doua cursuri acum, va merge încet Pt ca vrea sa lucreze in paralel. Are de completat cu 9 cursuri, in 2 ani ar trebui sa termine. Câte 2-3 cursuri pe semestru. Plus lucrarea de diploma. Programul ales e Media și știința comunicării. Cursurile ce le-a făcut acum câțiva ani sunt valabile, deși era un alt program, dar sunt baza Pt tot ce înseamnă comunicare. Ea începuse atunci un program tot in comunicare. Acum are de completat cu ccc cursuri de specialitate. A făcut semestrul asta un curs și a fost Ok, a zis ca poate merge cu doua cursuri in paralel, cu un tact de 50%-25%. Adică in loc sa le facă in 5 săptămâni, ce înseamnă tact de 100%, le va face in 10 săptămâni sau 15 săptămâni. Va începe in “toamna”, la noi începe in August anul universitar. 
 

Silvia e fericita ca săptămâna viitoare au școala fizica. Și ca a avut primul interviu de job, a fost acceptata. Mai are un interviu la care așteaptă sa fie stabilită data și după ce vede ce și cum și la asta, va alege unul din ele. Va fi primul ei job, e tare incantata. Deși acum și-a dat seama ca faptul ca are cal in grija de atâția ani și răspundere la herghelie, înseamnă foarte mult. A fost apreciata chestia asta la interviu și au cerut referințe de la tipa care are in grija caii. Tipele cu care a avut legătura Pt joburi au spus ca e un mare plus lucrul asta. 
 

Zi frumoasa mai departe! Eu fug la job...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, ca sa te încurajez :). Faptul ca la noi nu este zăpada, nu înseamnă ca e primăvara. Bate un vânt nebun și sunt -1 grad dar se simt mult mai putine...as zice un -5/-8. Florile sunt ieșite toate. Vor îngheța cred, probabil nu se va alege nimic din ele, inclusiv lalelele au ieșit de 5 cm, ele infloresc abia in mai...

 

Nu mai merge nici o incurajare...azi e a 3-a zi de ninsoare non stop. Sus in Poiana, a depasit 1m. Nu stiu cand o mai veni si la noi primavara.

Felicitari Silviei pentru interviu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi 1750 de cazuri noi la 44mii teste...rata de incidenta este 207, in Romania ar fi 2.07..factorul de reproductie este 1.13...dar spitalele stau bine...nr deceselor este mic.

 

De luni nu vor deschide nimic, ma uit la conferinta de presa si au spus ca tb sa mai asteptam 3-4 saptamani...au mai zis ca atata timp cat nu va fi vaccinata 80% din populatia globului, virusul va trai mult si bine  [batcap]

 

La noi se testeaza ft mult, avem 5 teste antigen gratis lunar; au recomandat sa mergem sa ne testam daca ne intalnim cu familia, prietenii...vom putea sa ne testam si acasa, mai dureaza insa pana vom putea lua testele din farmacii. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...